AC: Valhalla – deweloper zdradza szczegóły na temat Irlandii z DLC Gniew druidów

Maria Wawrzyniak
2021/04/13 14:00

Już niedługo na rynku zadebiutuje pierwsze duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed: Valhalla. Deweloperzy postanowili przybliżyć nam nowy obszar – Irlandię.

Pod koniec bieżącego miesiąca na rynku zadebiutuje pierwsze duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed: Valhalla pod tytułem Gniew druidów (Wrath of Druids). Z tej okazji deweloperzy postanowili nieco podgrzać atmosferę wokół dodatku; na łamach serwisu The Gamer pojawił się artykuł zawierający sporo ciekawych informacji na temat nowego obszaru, który zostanie dodany do gry w ramach dodatku, czyli Irlandii.AC: Valhalla – deweloper zdradza szczegóły na temat Irlandii z DLC Gniew druidówHugo Sahuquet, zastępca dyrektora kreatywnego w oddziale Ubisoftu z Bordeaux ujawnił, że akcja rozszerzenia Gniew druidów rozpocznie się osiem dekad po pierwszym najeździe wikingów na Irlandię oraz cztery dekady po ich pierwszym osiedleniu się w Dublinie. Z nieznanych nam powodów kultura irlandzka dość szybko (i równie sprawnie) połączyła się z kulturą nordycką, w wyniku czego powstało nowe pokolenie: nordyccy Gaelowie, zrodzeni z małżeństw między ludem nordyckim i gaelickim.

Wikingowie, którzy zostali pokonani przez króla Irlandii, Aeda Findliatha, utracili wszelką nadzieję na podbicie krainy, więc skoncentrowali się na utrzymywaniu dobrych relacji z lokalną ludnością. Sahuquet przypomniał tutaj również o źródłach historycznych – inny król Irlandii, Flann Sinna, rekrutował nawet wikingów do swoich wojennych podbojów, co ma mieć ważne znaczenie dla fabuły dodatku. Na koniec deweloper zapewnił, że razem z zespołem dołożono wszelkich starań, aby Gniew druidów możliwie jak najwierniej oddało historię; Ubisoft miał nawet współpracować z ekspertami w dziedzinie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Assassin’s Creed: Valhalla zadebiutowało w ubiegłym roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na platformie Google Stadia. Rozszerzenie pod tytułem Gniew druidów zadebiutuje na rynku już 29 kwietnia.

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
13/04/2021 15:36

Gra fajna ale mało porywcza im dalej w las tym mechanika co raz to bardziej się nudzi...