Assassin's Creed: Mirage na nowym materiale. Tak powstawał Bagdad

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/18 19:30
0
0

Deweloperzy udostępnili nowy materiał, który pokazuje, jak powstawał Bagdad w grze.

Na samym początku bieżącego tygodnia dowiedzieliśmy się, że gra Assassin’s Creed: Mirage otrzymała złoty status i zadebiutuje tydzień wcześniej niż przewidywano. Dzisiaj natomiast deweloperzy z Ubisoftu postanowili podzielić się nowym materiałem, w którym zaprezentowano tworzenie Bagdadu, czyli miejsca, w którym będzie rozgrywać się historia najnowszej odsłony serii.

Assassin's Creed: Mirage na nowym materiale. Tak powstawał Bagdad

Assassin’s Creed: Mirage – jak powstawał Bagdad

Zajmująca się fabułą Sarah Beaulieu wspomniała, że Assassin’s Creed: Mirage rozgrywa się w IX-wiecznym Bagdadzie – w czasach, gdy wspomniane miasto było jednym z największych, najbogatszych i najbardziej rozwiniętych miejsc na świecie. Deweloperzy stworzyli cztery główne dzielnice, z czego każda wyróżnia się na swój własny sposób.

Odbudowaliśmy miasto dzięki zapiskom i archeologii. Na ich podstawie powstały cztery główne dzielnice, każda z innymi tłumami oraz wyglądem.

Abbasiyah to kulturowe centrum Bagdadu, gdzie można znaleźć Dom Mądrości. To tutaj uczeni, filozofowie, naukowcy i astronomowie gromadzili się i dzielili wiedzą z całego imperium i nie tylko. Dzielnica targowa Karkh, gdzie gromadzą się tłumy, by robić interesy, targować się lub handlować towarami z Chin, Konstantynopola i Hiszpanii. Okręg przemysłowy Harbiyah to zwarta, brudna część miasta, gdzie handlarze niewolnikó, sieroty, zbiry i robotnicy zarabiają na życie.

Pośrodku tego wszystkiego leży siedziba władzy w regionie, kultowe Okrągłe Miasto, znane wtedy również jako Madinat al-Salam, Miasto Pokoju. Za jego murami leżą bujne ogrody, fontanny i wspaniały Pałac Kalifa.

GramTV przedstawia:

Warto zaznaczyć, że Bagdad nie jest jedyną lokalizacją w grze:

Mamy wielką różnorodność biomów, każdy ma swój własny styl. Jest też siedziba asasynów, u stóp twierdzy Alamut.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Mirage zadebiutuje na rynku 5 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!