Apple Vision Pro zwala z nóg ceną. Tak bardzo, że nawet spadły akcje korporacji

Wincenty Wawrzyniak
2023/06/08 17:10
3
0

Podczas niedawnej konferencji Apple zaprezentowało swój sprzęt dla rozszerzonej rzeczywistości.

Na sam koniec niedawnej konferencji WWDC 2023 Apple zaprezentowało wyczekiwane gogle rozszerzonej rzeczywistości (AR) Apple Vision Pro. Poznaliśmy podstawowe informacje na temat sprzętu oraz oczywiście, jak nietrudno się domyślić, kosmiczną wręcz cenę.

Apple Vision Pro zwala z nóg ceną. Tak bardzo, że nawet spadły akcje korporacji

Gogle AR za… ile?! Oto Apple Vision Pro

Po pierwsze, sprzęt będzie kompatybilny z Unity, dzięki czemu gry działające na tym silniku graficznym będą działać na również na sprzęcie. Oprócz tego Apple zadbało o integracje z systemami iOS oraz iPad OS, co pozwoli uruchomić na goglach aplikacje z tych systemów.

Po drugie, Apple Vision Pro bazuje na rzeczywistości mieszanej. Aplikacje będą mogły wyświetlać się w trybie AR, co oznacza, że nasze otoczenie wciąż będzie widoczne. Pojawi się także możliwość swobodnego przenoszenia okien aplikacji po naszym pokoju, a same gogle otrzymają specjalne pokrętło, które pozwoli przełączać się między trybami AR i VR.

Po trzecie, jest to sprzęt niezależny, a więc niewymagający od nas podłączenia go do komputera. Całość będzie napędzana czipem M2, a wyświetlacz microOLED zapewni rozdzielczość 23 milionów pikseli. Do tego wszystkiego należy dodać dźwięk przestrzenny.

GramTV przedstawia:

Apple Vision Pro ma zadebiutować w Stanach Zjednoczonych na początku przyszłego roku. Nie wiemy jednak, kiedy sprzęt trafi do Polski, a cena jest… delikatnie rzecz ujmując, absurdalna. Gogle zostały bowiem wycenione na 3499 dolarów, co daje około 18 000 złotych z VAT. Co ciekawe, Jez Corden słusznie zauważył, że krótko po ogłoszeniu Apple Vision Pro ceny akcji Apple… zaczęły spadać.

Wczytywanie ramki mediów.

Oto, co inwestorzy myślą o cenie lmao.

Komentarze
3
Deatheron
Gramowicz
08/06/2023 20:41

Dramatyczny spadek o $4.  Te wykresy są LOL - typowa dziecinna manipulacja z końcówką  wykresu i kolejny clickbajt gotowy. Apple na kolanach :D

wiko
Redaktor
08/06/2023 18:57
f1fson napisał:

A co z tym spadkiem akcji wspomnianym w tytule?

Cena mnie tak zszokowała, że aż zapomniałem o tym dodać. ;) Poprawione!

f1fson
Gramowicz
08/06/2023 18:43

A co z tym spadkiem akcji wspomnianym w tytule?