Apex Legends z rekordową liczbą graczy na Steam. Wszystko przez nowy sezon

Mikołaj Ciesielski
2022/08/11 09:30

Produkcja studia Respawn Entertainment cieszy się sporą popularnością na platformie Valve.

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek – 9 sierpnia – w Apex Legends rozpoczął się 14. sezon rankingowy. Wprowadzone przez twórców nowości okazały się na tyle interesujące, że produkcja cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. na Steam. Darmowe battle royale może nawet pochwalić się na platformie Valve nowym rekordem pod względem liczby aktywnych w jednym momencie graczy.

Ponad 500 tysięcy użytkowników Steama grało w jednej chwili w Apex Legends

Zgodnie z danymi dostępnymi w serwisie SteamDB, w szczytowym momencie ostatniej doby w Apex Legends grało na Steam jednocześnie 511,676 osób. Natomiast w tej chwili w produkcję studia Respawn Entertainment bawi się ponad 305 tysięcy użytkowników platformy Valve. Wyniki naprawdę robią wrażenie i warto zauważyć, że większą popularnością – pod względem liczby aktywnych graczy – cieszą się na Steam jedynie takie tytuły jak Counter Strike: Global Offensive oraz Dota 2.

W 14. sezonie Apex Legends wprowadzono nie tylko nową bohaterkę imieniem Vantage. Deweloperzy zadbali bowiem również o kilka zmian na mapie Królewski Kanion. Ponadto zwiększono maksymalny poziom rozwoju postaci, a gracze mogą zdobyć większą liczbą Paczek Apex w ramach rozwoju konta.

Na koniec przypomnijmy, że Apex Legends zadebiutowało w lutym 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie produkcja dostępna jest również na PlayStation 5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!