Nowy sezon w grze Apex Legends. Mamy szczegóły na temat odświeżonej mapy

Maria Wawrzyniak
2022/08/02 17:00

Deweloperzy ze studia Respawn Entertainment ujawnili nowe szczegóły na temat 14. sezonu rozgrywek w grze Apex Legends.

Już niedługo – 9 sierpnia bieżącego roku – w grze Apex Legends wystartuje 14. sezon rozgrywek rankingowych pod tytułem Łowy. Informowaliśmy już o nowej bohaterce, Vantage, która została zaprezentowana w ubiegłym tygodniu. Teraz przedstawiciele studia Respawn Entertainment postanowili ujawnić szczegóły na temat odświeżonej mapy Królewski Kanion oraz podwyższenia poziomu rozwoju.

Nowy sezon w grze Apex Legends. Mamy szczegóły na temat odświeżonej mapy
Apex Legends | Respawn Entertainment | Electronic Arts

Zmiany na mapie Królewski Kanion

 • Na mapie pojawił się nowy punkt: Relikt. Fragmenty zatopione eksplozją w piąty sezonie – miasto czaszek i kopuła gromu – zostaną przywrócone.
  • W 5. sezonie miasto czaszek i kopuła gromu zostały zatopione przez gigantyczną eksplozję wywołaną przez Lobę. Teraz, po zakończeniu operacji odzyskiwania, Syndykat odbudował ten obszar do rozgrywania Igrzysk Apex. Maszyny pogłębiające uzupełniły przestrzeń piaskiem z dna oceanu, a nowe pole bitwy zostało odbudowane z ikoniczną czaszką jako centralnym elementem. Kręte, połączone ze sobą budynki środkowej wioski powinny zapewnić legendom szaloną (i nostalgiczną) zabawę.
  • Dzięki Reliktowi mieliśmy okazję przywrócić rozgrywkę, którą wielu graczy uwielbiało z pierwszego Królewskiego Kanionu, ale z wielkością punktu lepiej dostosowaną do ogólnego kształtu mapy. Mamy nadzieję, że grając na Relikcie przeżyjecie wiele wspaniałych chwil!
 • Zmiany w budowli znanej jako klatka.
  • Górna część klatki jest nadal silną pozycją, ale gracze wchodzący na ten obszar będą mogli jeszcze mocniej naciskać drużynę dominującą. Ponieważ łatwiej jest wejść lub wyjść, gracze powinni teraz łatwiej wykorzystywać przewagę i kończyć walkę.
  • Podobne spojrzenie mieliśmy na punkt w okolicach zagrody, gdzie gracze przechodzący w pobliżu musieli angażować się w bardzo długie starcia pomiędzy kilkoma oddziałami.
  • Aby zmniejszyć ten efekt, przebudowaliśmy ten obszar od nowa, bez defensywnych przestrzeni wnętrz. Naszym celem w tym miejscu było szybsze rozstrzyganie walk i bezpieczne przemieszczanie się w tej przestrzeni. W ramach dodatkowej zmiany przywróciliśmy niektóre budynki, które istniały wcześniej w zniszczonym przekaźniku.
 • Z mapy znikną niektóre połączenia pomiędzy lokacjami (m.in. jaskinia, która pozwalała dotrzeć z targowiska na środek rzeki) – dzięki temu rozgrywka ma być płynniejsza, a pojawianie się drużyn w tych lokacjach bardziej przewidywalne.
 • Przywrócone zostaną niektóre zniszczone budynki.
 • Przerobienie łupów – ich jakość, ilość oraz balans dystrybucji pomiędzy punktami.
  • Zbalansowaliśmy dystrybucję łupów pomiędzy licznymi punktami, aby usunąć duże różnice w łupach pomiędzy kluczowymi punktami. W miejscu katastrofy i na plamiastych jeziorach zmniejszyliśmy ich liczbę, a w kilku starszych punktach, takich jak przeciek, tama, bagna i tor przeszkód Octane'a, zdecydowanie ją zwiększyliśmy.
  • Wprowadziliśmy znaczące zmiany w strefach rzadkości łupów w Królewskim Kanionie. Wiele punktów, które wydawały się być wystarczające dla łupów średniego lub rzadkiego poziomu, po prostu nie do końca się dla nich nadawały. Jakość łupów, których możecie się spodziewać, powinna być teraz znacznie bardziej intuicyjna w tej wersji Królewskiego Kanionu.
  • Łączna liczba łupów w Królewskim Kanionie była znacznie niższa w porównaniu z innymi naszymi mapami. Największym problemem były budynki z oryginalnej wersji mapy, które zawierały ogólnie mniej łupów niż budynki wprowadzone w kolejnych aktualizacjach mapy. Po wprowadzeniu zmian w tej sprawie, łączna liczba łupów, które mogą się pojawić, jest teraz porównywalna do Olimpu.
 • Jaśniejsze oświetlenie i więcej kolorów na mapie.
  • W Hunted mocno zmieniliśmy niebo i oświetlenie dla Królewskiego Kanionu. Ta przebudowa zapewnia znacznie bardziej wciągające, żywe otoczenie i uważamy, że Królewski Kanion nigdy nie wyglądał lepiej!
Zmiany na mapie Królewski Kanion, Nowy sezon w grze Apex Legends. Mamy szczegóły na temat odświeżonej mapy
Apex Legends | Respawn Entertainment | Electronic Arts

Podwyższenie maksymalnego poziomu rozwoju

Na ten moment możemy rozwijać naszą postać do poziomu 500. – w 14. sezonie zostanie to znacząco zwiększone i maksymalny poziom będzie wynosił 2000. Co więcej, gracze będą mogli zdobyć dodatkowe 345 Paczek Apex w ramach rozwoju konta (obecnym limitem jest 200).

Przypomnijmy jeszcze, że Apex Legends zadebiutowało na rynku 4 lutego 2019 roku. Gra jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!