Anno 117: Pax Romana zapowiedziane. Pierwszy zwiastun z Ubisoft Forward 2024

Mikołaj Ciesielski
2024/06/11 07:40
0
0

Ubisoft zaprezentował graczom nową odsłonę serii Anno.

Na wczorajszym Ubisoft Forward 2024 nie zabrakło niespodzianek. W trakcie wspomnianego pokazu francuska firma zapowiedziała bowiem Anno 117: Pax Romana, czyli kolejną odsłonę popularnej serii strategii ekonomicznych. Wydawca podzielił się pierwszymi szczegółami na temat nowej części lubianego cyklu, a także zaprezentował pierwszy zwiastun gry.

Anno 117: Pax Romana
Anno 117: Pax Romana

Anno 117: Pax Romana zaprezentowane na Ubisoft Forward 2024. Ubisoft przedstawia nową odsłonę serii

Zgodnie z przekazanymi informacjami w Anno 117: Pax Romana gracze przejmą obowiązki zarządcy w tytułowym roku 117 i wyruszą na „wielką wyprawę przez nieznane ziemie Imperium”. Użytkownicy sami zdecydują, czy postawią na rozwój gospodarczy, czy skupią się bardziej na sile militarnej. Nadchodząca odsłona – podobnie jak poprzednie części serii – zaoferuje bowiem „wyjątkowe połączenie klasycznego symulatora budowy miast z głęboką symulacją ekonomiczną i opcjami znanymi z gier 4X”.

Nie tylko mamy zamiar dostarczyć milionom fanów, to, czego oczekują – możliwości zarządzania w jednym z najbardziej znanych imperiów starożytności – ale chcemy także wpłynąć na to, jak postrzegane jest Imperium Romanum w świecie gier. Poznaj różnorodne prowincje i zmierz się z wyzwaniami na sposób rzymski lub miejscowy – skomentował Manuel Reinher, czyli dyrektor kreatywny gry.

Więcej informacji na temat Anno 117: Pax Romana otrzymamy już za kilka dni. Ubisoft zapowiedział bowiem, że 18 czerwca 2024 roku odbędzie się specjalna transmisja live poświęcona wspomnianej produkcji. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo na oficjalnym kanale studia Ubisoft Blue Byte na platformie Twitch.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto dodać, że Anno 117: Pax Romana powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na rynku w 2025 roku. Ubisoft nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery swojej produkcji.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!