Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką o Wiedźminie! „Jeszcze rok i będzie”

Mikołaj Ciesielski
2023/08/04 07:50
3
0

Dobre wieści dla fanów przygód Geralta z Rivii.

Andrzej Sapkowski już w lutym bieżącego roku informował, że nowe książki o Wiedźminie „są w planach”. Pisarz nie podzielił się jednak wówczas żadnymi szczegółami. Okazuje się jednak, że autor sagi o Wiedźminie nie rzucał słów na wiatr. W jednym z ostatnich wywiadów twórca przygód Gerlta z Rivii potwierdził bowiem, że pracuje obecnie nad nową historią i ujawnił, kiedy fani Białego Wilka mogą się jej spodziewać.

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką o Wiedźminie! „Jeszcze rok i będzie”

Andrzej Sapkowski pisze nową książkę o Wiedźminie. Pisarz ujawnił też termin premiery

Andrzej Sapkowski udzielił wywiadu ukraińskiemu Fantastic Talk(s). Pod koniec rozmowy pisarz został zapytany, czy obecnie pracuje nad nową książką. Odpowiedź autora sagi o Wiedźminie z pewnością ucieszy wszystkich miłośników przygód Geralta z Rivii.

Niechętnie mówię o tym, co robię, zanim nie skończę tego robić. Bo dopóki nie skończyłem, uważam, że tego nie ma. Ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, więc teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie i dosyć pilnie – poinformował pisarz.

Sapkowski ujawnił również, że fani przygód Geralta z Rivii nie będą długo czekać na pojawienie się nowej historii w swoim ulubionym uniwersum. Pisarz zapowiedział bowiem, że prace nad nową książką o Wiedźminie powinny potrwać jeszcze rok. Niestety autor nie podzielił się żadnymi dodatkowymi szczegółami.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że Sapkowski już w 2018 roku wspominał, że zamierza wrócić do uniwersum Wiedźmina. Pisarz zapowiadał wówczas, że fani przygód Geralta z Rivii powinni spodziewać się „prequela albo sidequela”, a nie kontynuacji wydarzeń przedstawionej w sadze. Jak w ostateczności będzie wyglądać nowa książka skierowana do fanów Białego Wilka? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Komentarze
3
Sebastian108
Gramowicz
14/08/2023 12:58

Może Geralt okaże się protoplastą narodu ukraińskiego ?

Sezo
Gramowicz
04/08/2023 08:40

Ciekawe jakaż to motywacja i pilna potrzeba stoi za tym wysiłkiem? ;)

LSPL
Gramowicz
04/08/2023 08:26

Teraz będzie pisał książki na podstawie serialu? ;)
Trwa Wczytywanie