Amazon kasuje serial ze świata Spider-Mana. Superbohaterka odrzucona przez platformę

Radosław Krajewski
2024/05/17 11:30
1
0

Firma zrezygnowała z nakręcenia aktorskiego serialu o postaci z uniwersum Spider-Mana od Sony.

Amazon wyrzucił do kosza aktorski serial Silk: Spider Society. Produkcja została zamówiona przez platformę Prime Video jeszcze w listopadzie 2022 roku. W lutym bieżącego roku pojawiły się informacje, że serial został zrestartowany, a wszyscy scenarzyści zostali zwolnieni. Najwidoczniej projektu nie dało się uratować i serial o Silk został skasowany.

Amazon kasuje serial ze świata Spider-Mana. Superbohaterka odrzucona przez platformę

Silk: Spider Society – serial skasowany przez Amazona

Za produkcję odpowiadała Angela Kang, showrunnerka The Walking Dead, która wcześniej podpisała wieloletnią umowę z Amazon MGM Studios na realizację filmów i seriali. Phil Lord, Christopher Miller i Amy Pascal byli producentami wykonawczymi serialu. Według informatora Sony będzie próbowało sprzedać serię innym nabywcom.

GramTV przedstawia:

Decyzja o anulowaniu Silk: Spider Society zapadła zaledwie dwa dni po tym, jak Amazon zamówił aktorski serial o Spider-Man Noir z Nicolasem Cage’em. Najwyraźniej firma dostrzega większy potencjał w tej produkcji niż serialu o młodej superbohaterce.

Przypomnijmy, że Silk jest stosunkowo nową postacią w komiksowym uniwersum Spider-Mana i zadebiutowała dopiero w 2014 roku. Cindy Moon to koreańsko-amerykańska dziewczyna, która została ugryziona przez tego samego pająka, który dał moce Peterowi Parkerowi. Kobieta ucieka z więzienia i szuka swojej zaginionej rodziny, jednocześnie ucząc się bycia bohaterką. Silk posiada te same moce, którymi dysponuje Peter Parker.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
17/05/2024 17:40

Wywalili scenarzystów na zbity pysk. Pewnie znowu banda skrajnie lewicowych aktywistów dobrała się do koryta i próbowała je wypełnić nie tym co chcą klienci tylko swoimi pierdami. Używając serial i postać jako wehikuł do prawienia swoich głupot. 

Tyle że widać że tym razem studia zmądrzały i jak to widza to takich ludzi wywalają na zbity pysk a ich wypociny nawet nie są wydawane bo wiedzą że to tylko strata pieniędzy i reputacji. 

Światełko w tunelu? 

I zanim ktoś powie "a bo dali kobietę". Jest mnóstwo świetnych twórczości z kobietą w roli głównej. Ludzie nigdy nie mieli problemu z kobietami. Mają problem z kiepskimi scenariuszami i nachalnym aktywizmem.