Alan Wake 2 z dwójką protagonistów. Remedy przedstawia bohaterów i fabułę gry

Mikołaj Ciesielski
2023/05/25 10:45

Fińskie studio podzieliło się kilkoma szczegółami na temat swojej produkcji.

Na PlayStation Showcase otrzymaliśmy datę premiery i gameplay trailer z gry Alan Wake 2. Wspomniany materiał ujawnił, że w grze wcielimy się nie tylko w tytułowego pisarza, ale także w agentkę FBI. Tymczasem deweloperzy ze studia Remedy Entertainment postanowili podzielić się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat bohaterów oraz fabuły, z którą będziemy mieli okazję zapoznać się podczas rozgrywki.

Alan Wake 2 z dwójką protagonistów. Remedy przedstawia bohaterów i fabułę gry

Alan Wake 2 przedstawi historię dwójki bohaterów „uwięzionych w horrorze”

Okazuje się, że drugą – obok Alana Wake’a – grywalną postacią w nadchodzącej produkcji studia Remedy Entertainment będzie Saga Anderson. Wspomniana bohaterka jest profilerką FBI znaną z rozwiązywania spraw, które na pozór wydają się nierozwiązywalne. Anderson przybywa do Bright Falls, by zbadać serię rytualnych morderstw. Śledztwo przeradza się w prawdziwy koszmar, gdy w ręce kobiety wpadają strony horroru, których „treść zaczyna spełniać się na jawie”.

Alan Wake’a deweloperzy z Remedy Entertainment opisują natomiast jako „zagubionego pisarza”, który jest „zamknięty w koszmarnym więzieniu poza granicami naszego świata”. Bohater pisze mroczną historię, za której sprawą zamierza „podjąć desperacką próbę ucieczki”. Protagonista za wszelką cenę stara się zachować poczytalność i „pokonać diabła” na własnych warunkach.

GramTV przedstawia:

Anderson i Wake, dwoje bohaterów i dwie desperackie podróże. Dwie oddzielne rzeczywistości, łączące się ze sobą na niezrozumiałe dla obu stron sposoby. Echa przeistaczają się w odbicia. Odbicia, które mogą nawiązać ze sobą kontakt. Uwięzieni w horrorze, w którym istnieją tylko ofiary i potwory… Czy dadzą radę wyrwać się na wolność i przeistoczyć się w bohaterów, którymi powinni być? – informują twórcy.

Na koniec warto przypomnieć, że Alan Wake 2 zmierza na PC, a także konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera zaplanowana jest na 17 października 2023 roku. Nadchodząca produkcja studia Remedy Entertainment dostępna będzie wyłącznie w wersji cyfrowej. Deweloperzy postanowili bowiem zrezygnować z fizycznego wydania.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
25/05/2023 12:22

Nie wiem czy tylko ja tutaj widzę analogię do Matrixa, gdzie Anderson to... Thomas Anderson, a Wake to Neo. Oboje próbują wydostać się z horroru, jednak ta babka jest tutaj jedynie instrumentem, za to pisarz wydaje się zdawać sprawę, że jego aktualna powieść ma odniesienie w świecie realnym i tylko on, dzięki jej ukończeniu może z tej powieści (Matrix) się wydostać. Naciągane, wiem.