Alan Wake 2 na nowym materiale wideo. Remedy przybliża drugą grywalną postać

Mikołaj Ciesielski
2023/06/03 13:00
0
0

Gwiazdą pierwszego materiału zza kulis została Saga Anderson.

Na PlayStation Showcase 2023 mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy gameplay trailer z gry Alan Wake 2, który potwierdził również październikową datę premiery. Dowiedzieliśmy się również, że w nadchodzącej produkcji studia Remedy Entertainment będziemy mieli okazję wcielić się w dwójkę bohaterów. Drugą – obok tytułowego pisarza – grywalną postać będzie Saga Anderson, której poświęcono pierwszy materiał zza kulis.

Alan Wake 2 na nowym materiale wideo. Remedy przybliża drugą grywalną postać

Remedy Entertainment dzieli się kolejnymi szczegółami na temat gry Alan Wake 2

Remedy Entertainment informuje, że w grze Alan Wake 2 pozwoli nie tylko wcielić się w dwójkę bohaterów, ale zaoferuje również dwie narracje i dwa światy. Styl i nastrój będzie się zmieniać w zależności od kontrolowanej przez gracza postaci. Deweloperzy ujawnili również, że ścieżka Sagi inspirowana była m.in. filmem „Siedem” Davida Finchera oraz serialem „True Detective”.

Kyle Rowley – reżyser gry – stwierdził natomiast, że Saga Anderson będzie reprezentować perspektywę graczy, którzy nie mieli okazji zagrać w pierwszą część przygód Alana Wake’a. Nowi użytkownicy będą mogli więc wspólnie z bohaterką odkrywać wszystkie tajemnice, które skrywa miasteczko Bright Falls.

Oczywiście jesteśmy świadomi, że pierwsza gra ukazała się 13 lat temu, dlatego chcieliśmy się upewnić, że mamy bohatera, który wniesie perspektywę nowych graczy. Chcieliśmy mieć pewność, że nowi gracze będą uczyć się razem z nią poprzez fabułę – wyjaśnia Rowley.

GramTV przedstawia:

W najnowszym materiale deweloperzy z Remedy Entertainment poinformowali również, że w grze Alan Wake 2 nie zabraknie lokacji o „nieco bardziej otwartej” strukturze. Użytkownicy będą mogli je natomiast swobodnie eksplorować. Nic nie będzie stało także na przeszkodzie, by wrócić do wcześniej odwiedzonych miejsc.

Na koniec warto przypomnieć, że Alan Wake 2 zmierza na PC, a także konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera zaplanowana jest na 17 października 2023 roku. Nadchodząca produkcja studia Remedy Entertainment dostępna będzie wyłącznie w wersji cyfrowej. Deweloperzy postanowili bowiem zrezygnować z fizycznego wydania.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!