Alan Wake 2 najdłuższą grą Remedy? Fabuła gry to „potwór” – zdradza Sam Lake

Mikołaj Ciesielski
2022/07/11 10:00

Deweloperzy podgrzewają atmosferę wokół nadchodzącej kontynuacji Alana Wake’a.

Alan Wake 2 najdłuższą grą Remedy? Fabuła gry to „potwór” – zdradza Sam Lake

W połowie maja dowiedzieliśmy się, że Alan Wake 2 znajduje się obecnie w pełnej produkcji. Nieco wcześniej twórcy podzielili się natomiast mrocznymi grafikami koncepcyjnymi ze wspomnianego tytułu. Tymczasem Sam Lake – dyrektor kreatywny ze studia Remedy Entertainemnt – postanowił po raz kolejny podgrzać atmosferę wokół nadchodzącego dzieła fińskiego studia. Deweloper opublikował bowiem wpis na portalu społecznościowym Twitter, gdzie stwierdził, że historia, którą poznamy w Alan Wake 2, to „potwór”.

Trwają zdjęcia z naszą gwiazdorską obsadą aktorską. Wspólnie z Clayem Murphym napisaliśmy mnóstwo stron, więcej niż kiedykolwiek, jak sądzę (ta historia to potwór). Jeszcze więcej przed nami po krótkiej letniej przerwie od tego ciemnego miejsca zwanego pokojem pisarzy – napisał Lake.

Wpis fińskiego dewelopera sugeruje, że Alan Wake 2 będzie mógł pochwalić się najdłuższą i najbardziej rozbudowaną fabułą w historii gier studia Remedy Entertainment. Niestety Sam Lake nie podzielił się żadnymi nowymi szczegółami na temat wspomnianej produkcji. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na prezentację tytułu.

Na koniec przypomnijmy, że Alan Wake 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami produkcja ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2023 roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
11/07/2022 10:38

Oby. Po Control czułem lekki niedosyt.