Ahsoka z zaskakującym nawiązaniem do klasycznej trylogii Gwiezdnych wojen

Radosław Krajewski
2023/09/13 17:00
1
0

Fani nie mają wątpliwości, że twórcy celowo umieścili ten dialog w tym serialu.

Piąty odcinek serialu Ahsoka jest już dostępny na Disney+. Ponownie jak poprzedni, ten epizod również wywołał sporo dyskusji w sieci między fanami Gwiezdnych wojen. Niektórzy z nich są przekonani, że jeden z dialogów między Ahsoką a Anakinem Skywalkerem odwołuje się do klasycznej trylogii i pojedynku między Darthem Vaderem i Lukiem.

Ahsoka z zaskakującym nawiązaniem do klasycznej trylogii Gwiezdnych wojen

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące piątego odcinka serialu Ahsoka

W epizodzie tytułowa bohatera stoczyła pojedynek ze swoim byłym mistrzem w Świecie poza Światami. Zanim jednak doszło do konfrontacji, Ahsoka mówi: „Nie będę z robą walczyć”, na co Anakim odpowiada: „Słyszałem to już wcześniej”. Niektórzy fani myśleli, że jest to nawiązanie do finału drugiego sezonu Star Wars: Rebelianci. Ale w animowanej produkcji, gdy Ahsoka zmierzyła się z Darthem Vaderem, powiedziała „nie opuszczę cię”.

Widzowie szybko wyłapali, że te same słowa, które Ahsoka wypowiedziała do Anakina przed ich pojedynkiem mogą być bezpośrednim odwołaniem do Powrotu Jedi. Dokładnie te same słowa powiedział Luke w kierunku Dartha Vadera przed ich starciem na drugiej Gwieździe Śmierci.

Widać to na jego twarzy, akceptację, poczucie winy, odkupienie, a potem dumę. To fenomenalnie napisane i (zwłaszcza) zagrane! – napisał jeden z fanów.

Myślę, że teraz rozumie swoje miejsce w Mocy, tak jak Ahsoka. Był tam, aby ją przetestować, a jego osobowość Vadera jest w zasadzie ostatecznym sprawdzianem. Myślę, że to dodaje kontekstu rozmowom Kylo z „Vaderem”. Anakin musiał widzieć Luke’a i podobnie rozmawiać z nim. Te wizje Mocy mają poprowadzić cię na właściwą ścieżkę. Palpatine nakłonił go [Kylo Rena] do zabicia ojca w sposób, w jaki nie udało się to w przypadku Anakina i Luke’a – dodał jeden z widzów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wladek616
Gramowicz
13/09/2023 18:42

Na gram.pl jestem od samego początku, jeszcze jak była to platforma stworzona przez CDProjekt i z chęcią bywałem tutaj praktycznie codziennie dla newsów i artykułów związanych z grami. Szkoda tylko, że te czasy mijają. Na dzień dzisiejszy (i chwilę) jest 25 newsów z czego jedynie połowa jest związana z grami...