Age of Empires IV trafi na konsole Xbox? Deweloperzy rozważają taką opcję

Mikołaj Ciesielski
2021/11/02 13:45

Niewykluczone, że za jakiś czas z produkcją Relic Entertainment będą mogli zapoznać się kolejni gracze.

Age of Empires IV trafi na konsole Xbox? Deweloperzy rozważają taką opcję

Age of Empires IV zadebiutowało w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych. Produkcja Relic Entertainment zebrała bardzo dobre recenzje i zaliczyła świetny debiut na platformie Steam. Ze względu na fakt, że wydawcą tytułu jest Microsoft, jeszcze przed premierą zaczęto się zastanawiać, czy gra pojawi się również na konsolach Xbox. Do całej sytuacji w zeszłym tygodniu postanowił odnieść się Adam Isgreen, dyrektor kreatywny w World’s Edge, czyli wewnętrznym zespole amerykańskiej firmy, odpowiedzialnym za markę Age of Empires.

Gdy tylko uporamy się z premierą gry na komputerach osobistych, zaczniemy myśleć o tym, jak sprawić, by [Age of Empires IV – dop. red.] działało na konsolach. Nie mamy jeszcze żadnych ostatecznych planów, ale naprawdę zaczniemy się nad tym zastanawiać” – ujawnił Isgreen w rozmowie z portalem Multiplayer.it.

Niezwykle pozytywny odbiór oraz duże zainteresowanie Age of Empires IV z pewnością mogą zachęcić deweloperów do podjęcia prac nad konsolową wersją produkcji. Niewykluczone więc, że za jakiś czas najnowsze dzieło studia Relic Entertainment trafi do szerszego grona odbiorców. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje na wspomniany wyżej temat.

Na koniec przypomnijmy, że Age of Empires IV dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych. Produkcja studia Relic Entertainment w dniu swojej premiery trafiła również do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!