Adam Driver mógł zagrać złoczyńcę w filmach DC. Snyder ujawnia plany na angaż aktora

Radosław Krajewski
2021/03/20 10:35
2
0

Driver miał okazję, aby stworzyć jeszcze jedną niezapomnianą rolę złoczyńcy, tym razem w superbohaterskiej produkcji.

Adam Driver mógł zagrać złoczyńcę w filmach DC. Snyder ujawnia plany na angaż aktoraLiga Sprawiedliwości Zacka Snydera przed kilkoma dniami trafiło do HBO GO, dzięki czemu każdy widz może przekonać się, czy czterogodzinna epopeja reżysera jest lepsza, od wersji kinowej Jossa Whedona z 2017 roku. Snyder w ostatnim czasie jest niezwykle aktywny w mediach, udzielając wywiadów i promując swój film. Jako że planów na kontynuację nie ma i szanse, że kiedykolwiek się to zmieni są znikome, dlatego reżyser chętnie opowiada o ciekawostkach związanych nie tylko z najnowszą produkcją, ale również planach na całe filmowe uniwersum DC Comics. Podczas jednej z rozmów z dziennikarzem MTV News zdradził, że do poprzedniego filmu planował zatrudnić Adama Drivera do roli głównego antagonisty.

Batman v Superman wprowadza do superbohaterskiego świata Lexa Luthora, czyli najpopularniejszego przeciwnika Clarka Kenta. W tej roli zobaczyliśmy Jesse’go Eisenberga, ale niewiele brakowało, aby to odtwórca roli Kylo Rena z Gwiezdnych wojen zagrał tę postać. Zack Snyder wyznał, że rozmawiał z Adamem Driverem o udziale w jego drugim filmie z uniwersum, ale nie jak sugerowały plotki o roli Nightwinga, ale właśnie Lexa Luthora. Nie wiadomo dlaczego gwiazda Gwiezdnych wojen nie została zatrudniona do Batman v Superman i sam reżyser nie chciał tego zdradzić. Można jednak przypuszczać, że harmonogram produkcji superbohaterskiego widowiska kolidował z pracami nad kolejnymi odsłonami Gwiezdnych wojen.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Ben Affleck jako Batman, Henry Cavill jako Superman, Gal Gadot jako Wonder Woman, Ezra Mille jako Flash, Jason Momoa jako Aquaman, Ray Fisher jako Cyborg, Amy Adams jako Lois Lane, Jeremy Irons jako Alfred Pennyworth, Diane Lane jako Martha Kent, Connie Nielsen jako Królowa Hippolita, J.K. Simmons jako Komisarz Gordon, Ciarán Hinds jako Steppenwolf, Amber Heard jako Mera i Joe Morton jako Silas Stone.

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera dostępna jest na HBO GO.

Komentarze
2
Kenjiro
Gramowicz
21/03/2021 19:53

Zgadzam się, Adam Driver powinien dostać rolę szaleńca, a nie zimnego z wyrachowania złoczyńcy. Kogoś pokroju E.Nigmy, Scarecrowa czy Two-Face'a, a może nawet Brainiac.

Ray
Gramowicz
20/03/2021 16:56

Driver byłby lepszy niż Eisenberg bez dwóch zdań, ale tak naprawdę żaden z nich nie emanuje taką arogancją i klasą jaką zazwyczaj serwuje nam komiksowy/animowany Lex Luthor.