Activision chwali się skutecznością systemu Ricochet. 48 tysięcy banów w jeden dzień

LM
2021/12/23 15:51
1
0

Nowy system wykrywania oszustów najwyraźniej ma się nieźle, ale gracze skarżą się na bezpodstawne blokady.

Activision pochwaliło się na Twitterze kolejnymi zablokowanymi permanentnie kontami w grach z serii Call of Duty. W najnowszym wpisie wydawca ujawnił, że tylko we wtorek młot spadł na 48 tysięcy kont. Jednocześnie przyznał, że taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie specjalny system Ricochet od Raven Software.

Activision chwali się skutecznością systemu Ricochet. 48 tysięcy banów w jeden dzień

Wydawca jedno, a gracze drugie. Pod wspomnianym wpisem pojawiło się wiele odpowiedzi, których autorzy donoszą, że zostali zablokowani bez żadnej przyczyny. Tymczasem druga grupa utrzymuje, że nowy anti-cheat wcale nie jest super skuteczny i na serwerach aż roi się od oszustów. Nie brakowało też filozoficznych rozważań dotyczących tego, iż oszustwa w nie powinny podlegać banom, bo każdy, kto kupił grę, może bawić się tak, jak mu się podoba. Cóż, zdaje się, że na serwerach Warzone i Vanguard jeszcze długo nie będzie spokojnie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Ricochet zadebiutowało przy okazji kolejnego etapu wsparcia dla Call of Duty Warzone. System chroni także Call of Duty Vanguard. Więcej o Ricochet Anti-cheat przeczytacie tutaj.

Gracie jeszcze w Call of Duty? Nieco lepiej na serwerach?

Komentarze
1
Renchar
Gramowicz
23/12/2021 17:10

Jak by Ricochet był dobrym kilerem to by nie był tak oczerniany. No ale jak by program działał activision straciło by pewnie z 40% strimerów promujących ich grę :D

Najlepsi to i tak ci: kupiłem vangarda to mogę czitować nikogo nie powinno to obchodzić WTF. Zupełnie jak było z Cyberpankiem gra była zbugowana niektórzy oddawali grę pozwracano im pieniądze i nagle oburzenie. Jak to oddaliście pieniądze ale ja grać już nie mogę. Jak by to nie było logiczne zwracamy pieniądze zabieramy produkt. IQ u ludzi zaczyna się zmniejszać.