Activision Blizzard – reelekcja Bobby'ego Koticka, internauci nie są zadowoleni

Maria Wawrzyniak
2022/06/23 15:00
2
0

Bobby Kotick został ponownie wybrany na prezesa zarządu – jak nietrudno się domyślić, informacja nie spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony fanów.

Jak podaje serwis Rock Paper Shotgun, akcjonariusze firmy Activision Blizzard opowiedzieli się za reelekcją Bobby’ego Koticka na stanowisko prezesa oraz reelekcją pozostałych członków zarządu. Za przedłużeniem kadencji zagłosowała zdecydowana większość udziałowców; stało się tak nawet w przypadku głównego niezależnego dyrektora spółki, Roberta Morgado, który miał najmniejsze poparcie wśród akcjonariuszy.

Activision Blizzard – reelekcja Bobby'ego Koticka, internauci nie są zadowoleni

Przegłosowano także dwie niewiążące propozycje. Pierwsza dotyczy przyznania dyrektorom pakietów wynagrodzeń i została przegłosowana większością 88% głosów. Druga jest związana z utworzeniem specjalnego raportu na temat działań spółki podjętych w celu walki z molestowaniem oraz dyskryminacją. Propozycja, która nie zyskała poparcia, dotyczyła powołania reprezentanta pracowników do rady nadzorczej – postulowały to związki protestujących zatrudnionych, jednak tylko 5% akcjonariuszy było za.

GramTV przedstawia:

Jak nietrudno się domyślić, decyzja o ponownym osadzeniu Bobby’ego Koticka na stanowisku prezesa na kolejny rok nie spotkała się z pozytywnym odbiorem internautów. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, jakoby Kotick miał od dawna wiedzieć, że niektórzy pracownicy są oskarżani o molestowanie seksualne oraz podejmować działania mające na celu wyciszane tego typu spraw. Sytuacja pogorszyła się, gdy rzekomo nie znaleziono żadnych dowodów na tolerowanie zgłoszonych przypadków molestowania przez zarząd Activision Blizzard. Fakt, że głosowanie w sprawie raportu odnośnie do walki korporacji z molestowaniem pracowników było niewiążące, a więc nie zobowiązuje Blizzarda do podjęcia decyzji w tej sprawie, w żaden sposób niczego nie polepsza. Przedstawiciele korporacji przyznali jedynie, że chcą ostrożnie rozważyć tę propozycję, aby w przyszłości poprawić jakość ujawnianych informacji.

Komentarze
2
turmalin
Gramowicz
27/06/2022 16:38

Idealne podsumowanie relacji kapitalizm - siła robocza.

Silverburg
Gramowicz
23/06/2022 15:06

Parafrazując dość znany swego czasu utwór:

"Akcjonariusze spoceni w dziwnych pozach straceńców

Acti-Blizzard to syf! – wylęgarnia zboczeńców".