Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

A Plague Tale otrzyma ekranizację. Powstanie serial o przygodach Hugo i Amicii

Mikołaj Ciesielski
2022/03/19 08:30

Za produkcję odpowiadać będzie francuska wytwórnia Merlin Productions.

A Plague Tale otrzyma ekranizację. Powstanie serial o przygodach Hugo i Amicii

Zgodnie z zapowiedziami jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje A Plague Tale: Requiem, czyli kontynuacja ciepło przyjętego A Plague Tale: Innocence wydanego w 2019 roku. Okazuje się jednak, że nadchodzący sequel to nie jedyna produkcja, która rozwinie markę stworzoną przez Asobo Studio. Przygody Hugo i Amicii doczekają się bowiem ekranizacji w postaci serialu telewizyjnego.

Za produkcję odpowiadać będzie francuska wytwórnia Merlin Productions. Reżyserem serialu będzie natomiast Mathieu Turi, który pracował u boku Quentina Tarantino jako jego asystent w trakcie prac nad filmem „Bękarty wojny. Turi jest także reżyserem takich filmów jak „Wrogi” z 2017 roku oraz „Meandre” z 2020 roku.

To oficjalne! Mam zaszczyt pracować nad telewizyjną adaptacją A Plague Tale. Dziękuję Asobo i Focus Entertainment za zaufanie. Nie mogę się doczekać, by przenieść na ekran podróż Amicii i Hugo” – napisał reżyser na swoim profilu na Twitterze.

Niestety na ten moment nie znamy żadnych szczegółów dotyczących serialowej adaptacji A Plague Tale. Fanom produkcji Asobo Studio nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie wypatrywać kolejnych informacji na temat wspomnianej ekranizacji.

Na koniec przypomnijmy, że wspomniane na początku wiadomości A Plague Tale: Requiem zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch (Cloud). Dokładna data premiery gry nie jest znana. Wiadomo jedynie, że tytuł ma trafić do sprzedaży w tym roku. Warto natomiast pamiętać, że w dniu swojego debiutu produkcja Asobo Studio trafi do usługi Xbox Game Pass.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!