Dota Underlords w kolejce na cmentarz? Gra straciła 97% społeczności

Wincenty Wawrzyniak
2021/03/10 19:35
1
0

Auto battler od studia Valve Software umiera na naszych oczach – w porównaniu z wynikami osiągniętymi podczas premiery sprzed dwóch lat, sytuacja jest fatalna.

Przed końcem lutego informowaliśmy o anulowaniu projektu Anthem NEXT. Niecały tydzień natomiast przedstawiciele firmy Valve zakończyli prace nad dalszym rozwojem gry karcianej Artifact, udostępniając ją całkowicie za darmo. I wygląda na to, że najprawdopodobniej wiemy, która gra stoi następna w kolejce na wirtualny cmenatrz. Jak podaje użytkownik o pseudonimie UsualInitial na forum Reddit, podobny los może spotkać inną produkcję Valve Software – mowa tutaj o grze strategicznej typu auto battler osadznej w uniwersum DOTA 2, czyli grze Dota Underlords. Wystarczy spojrzeć na statystyki SteamDB.

Dota Underlords w kolejce na cmentarz? Gra straciła 97% społeczności

Wspomniany gracz słusznie zauważył, że w porównaniu z wynikami osiągniętymi przez produkcję w okresie debiutu we wczesnym dostępie (czyli w 2019 roku) baza graczy zmniejszyła się diametralnie, bo aż o 97 procent. Rekord aktywności ustanowiono właśnie wtedy i wynosił on 202 334 użytkowników zalogowanych do gry jednocześnie. W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin Dota Underlords mogła pochwalić się nawet nie sześcioma tysiącami graczy (rekord wynosi tutaj zaledwie 5507 osób). Produkcja wyszła z wczesnego dostępu 25 lutego zeszłego roku – wówczas rekord wynosił zaledwie 30 tysięcy osób.

GramTV przedstawia:

Czy ogłoszenie o zakończeniu prac nad rozwojem Dota Underlords to jedynie kwestia czasu? Prawdopodobnie tak. Valve mimo wszystko odłożyło grę na dalszy plan, przez co, jak zauważył chociażby użytkownik Reddita, wielu graczy przeszło z Underlords do niezwykle popularnego Teamfight Tactics od Riot Games.

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
10/03/2021 22:01

Faktycznie od dawna nie było nic słychać od deweloperów. Szkoda, bo lubię sobie odpalić jak mam jakieś nudne spotkanie w pracy.