Steam Remote Play Together pozwala grać z osobami, które nie mają konta Steam

Maria Wawrzyniak
2021/03/04 20:00

Steam Remote Play stało się jeszcze lepsze – bezpłatna funkcja pozwoli nam na grę nawet z tymi osobami, które nie posiadają konta na platformie Valve.

Użytkownicy biorący udział w testowaniu wersji beta klienta Steam (może to zrobić każdy i w każdym momencie!) doczekali się bardzo ważnej aktualizacji, która pozwala na korzystanie z funkcji Remote Play Together. W dużym skrócie: jest to funkcja, dzięki której możemy grać w lokalne gry wieloosobowe ze swoimi znajomymi na odległość. Teraz jednak, jak donosi między innymi serwis PCGamesN, Valve umożliwiło nie tylko grę z osobami nieposiadającymi danej produkcji, ale nawet z osobami, które nie posiadają konta na platformie Steam. Do wszystkiego jest potrzebny jeden użytkownik – i w miarę dobry komputer.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej reklamującej między innymi właśnie funkcję Remote Play Together, podczas korzystania z usługi przesyłamy (lub, jak kto woli, strumieniujemy) swój obraz, dźwięk oraz głos do innych graczy, podczas gdy wszyscy korzystają z własnych kontrolerów.

Jeśli chcemy, istnieje opcja podzielenia się ze znajomymi swoją klawiaturą i myszą. Warto zaznaczyć, że nasi towarzysze zobaczą tylko grę – nigdy pulpit lub żadne inne ściśle tajne rzeczy. Na wspomnianej stronie zainteresowani mogą znaleźć instrukcję w języku polskim, jak korzystać z darmowego Remote Play Together.

GramTV przedstawia:

Z okazji aktualizacji Valve uruchomiono specjalną wyprzedaż, gdzie wyróżniono produkcje, które wspierają wspomnianą funkcję. Remote Play Together jest dostępne nie tylko na systemie Windows, ale również – dzięki aplikacji Steam Link – na systemie Linux, a także na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Steam Remote Play Together pozwala grać z osobami, które nie mają konta Steam

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!