Monster Hunter Rise tylko z czasową ekskluzywnością dla Nintendo Switch

Mikołaj Ciesielski
2021/02/26 12:15

Gra trafi także na PC, ale użytkownicy komputerów osobistych będą musieli trochę poczekać.

Monster Hunter Rise tylko z czasową ekskluzywnością dla Nintendo Switch

Monster Hunter Rise zapowiedziano na wrześniowym Nintendo Direct. Poinformowano wówczas, że produkcja zmierza wyłącznie na konsolę Nintendo Switch, choć od dłuższego czasu w sieci krążyły plotki, że wyłączność będzie jedynie czasowa i po pół roku tytuł trafi także na PC. Dziś Capcom potwierdził te rewelacje, ale użytkownicy komputerów osobistych będą musieli poczekać na premierę Monster Hunter Rise nieco dłużej niż sześć miesięcy.

Japońska firma poinformowała, że wspomniana produkcja zadebiutuje na PC dopiero w 2022 roku. Nie ujawniono dokładnej daty. Nie podano również żadnych szczegółów na temat PC-towej wersji. Wiemy jedynie, że znajduje się ona obecnie w fazie rozwoju.

Otrzymaliśmy wiele próśb o wersję Monster Hunter Rise na komputery osobiste, szczególnie od graczy z zagranicy, dlatego zdecydowaliśmy się ją opracować i wydać na początku 2022 roku. [Wersja PC – przyp. red.] wciąż znajduje się w fazie rozwoju, dlatego bardziej szczegółowe informacje podamy w odpowiednim momencie” – powiedział w rozmowie z IGN producent gry, Ryozo Tsujimoto.

Przypomnijmy, że Monster Hunter Rise zadebiutuje na Nintendo Switch już 26 marca. Na początku stycznia posiadacze hybrydowej konsoli japońskiej firmy mieli okazję sprawdzić produkcję Capcomu za sprawą wersji demonstracyjnej.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!