Men in Black, Plemiona Europy, For All Mankind. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/02/14 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Men in Black, Plemiona Europy, For All Mankind. Co obejrzeć w tym tygodniu?Po wielkim otwarciu kin i premier wielu zaległych filmów, tym razem repertuary nie zaoferują nam żadnych interesujących nowości. Ponownie będziemy musieli skierować naszą uwagę wyłącznie na platformach streamingowych, które w tym tygodniu nie zawiodą. Świetnie zapowiadają się trzy produkcje od Netflixa – seriale Plemiona Europy i Co kryją jej oczy, a także nominowany do Złotego Globu film O wszystko zadbam. Konkurencja również nie śpi i już niedługo na Apple TV+ zadebiutuje drugi sezon For All Mankind, a Amazon zaprezentuje Tell Me Your Secrets. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Plemiona Europy - 19 lutego (Netflix)

Najnowszy niemiecki serial Netflixa, za którym stoją producenci popularnego Dark. Plemiona Europy zabiorą nas w daleką przyszłość do 2074 roku, kiedy wybucha wojna między plemiona w zrujnowanej po globalnej katastrofie Europie. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlan, Kiano, Liv i Elja, zostają rozdzieleni i zmuszeni do wytyczenia własnych ścieżek w walce o przyszłość nowego świata. Pierwszy sezon liczy 6 odcinków.

For All Mankind (Sezon 2) - 19 lutego (Apple TV+)

Niesamowicie dobry i niesłusznie mało popularny serial od Apple’a, który przedstawia alternatywną wersję historii, w której to rosyjscy kosmonauci jako pierwsi postawili stopę na Księżycu. Amerykańscy astronauci pod dowództwem NASA mają pełne ręce roboty, aby dogonić swojego przeciwnika podczas nie tylko Zimnej wojny, ale również w podboju kosmosu. Drugi sezon zapowiada spory przeskok czasowy, który powinien przynieść nowe problemy do rozwiązania dla głównych bohaterów. Nowa seria liczy 10 odcinków.

Co kryją jej oczy - 17 lutego (Netflix)

Produkcja, która w ogóle nie była reklamowana przez platformę streamingową i długo nie było wiadomo, czy serial zadebiutuje już w tym miesiącu. Na szczęście niedawno pojawił się pierwszy zwiastun zapowiadający serial. Co kryją jej oczy opowiada o Lousie, samotnej matce, która ma romans ze swoim szefem psychiatrą. Gdy później zaprzyjaźnia się z jego żoną, Adele, życie kobiety przybiera dziwny obrót. Zostaje wciągnięta w sieć sekretów i kłamstw, w której wszystko jest tylko pozorne. Sezon będzie liczył 6 odcinków.

Tell Me Your Secrets - 19 lutego (Amazon Prime Video)

GramTV przedstawia:

Swoją zaskakującą i słabo reklamowaną propozycję ma również Amazon. W tym mrocznym thrillerze poznamy losy trzech postaci, które każda posiada tajemniczą i niepokojącą przeszłość. Emma jest kobietą, która kiedyś spojrzała w oczy niebezpiecznemu zabójcy. John rozpaczliwie szuka odkupienia, po tym, jak molestował kobiety. Mary jest pogrążoną w żalu matką, która ma obsesję na punkcie odnalezienia swojej zaginionej córki. Kiedy każde z nich zostaje zepchnięte na skraj wytrzymałości, prawda o ich przeszłości i motywach staje się coraz bardziej mętna, zacierając granice między ofiarą a sprawcą. Serial liczy 10 odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

O wszystko zadbam - 19 lutego (Netflix)

Najnowszy film z Rosamund Pike, która otrzymała za tę rolę nominację do Złotych Globów. Wciela się w Marlę Grayson, wyznaczoną przez sąd opiekunkę prawą dla osób starszych, która bez skrupułów przejmuje ich majątki, sprytnie naginając prawo. Kobieta i jej biznesowa partnerka oraz kochanka Fran z brutalną zachłannością biorą na cel nową klientkę, Jennifer Peterson – bogatą emerytkę bez żadnych spadkobierców. Jednak gdy okazuje się, że Jennifer skrywa mroczny sekret i ma powiązania z groźnym gangsterem, Marla wplątuje się w wojnę z bezlitosnym przeciwnikiem, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

Flora & Ulysses - 19 lutego (Disney+)

Najnowsza propozycja od Disneya dla całej rodziny. Flora & Ulysses oparty jest na nagrodzonej nagrodą Newbery książce o 10-letniej Florze, zapalonej fanki komiksów i samozwańczego cynika, której rodzice niedawno się rozstali. Po uratowaniu wiewiórki imieniem Ulysses, dziewczyna ze zdumieniem odkrywa, że posiada wyjątkowe moce superbohatera, które zabierają ich na pełną humorystycznych komplikacji przygodę. Na zawsze odmieni ona życie Flory i jej nowego przyjaciela.

Men in Black: International - 19 lutego (Netflix)

Wielki powrót po latach do serii Men in Black. W nowej odsłonie w rolę agentów wcielili się Chris Hemsworth oraz Tessa Thompson. Men in Black: International opowiada o brytyjskim oddziale agencji, którzy muszą poradzić sobie z nowych zagrożeniem. Gdy dochodzi do zabójstwa obcego arystokraty, świeży duet agentów musi rozwiązać tę sprawę. Trop prowadzi do ukrytej gdzieś na Ziemi broni masowej zagłada, która jest w stanie wywołać zniszczenia na ogromną skalę. Ich zadanie dodatkowo się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że w szeregach agencji znajduje się szpieg.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Mechanicy (serial) - 15 lutego (Netflix)
  • Powrót do przyszłości - 16 lutego (Netflix)
  • Park Jurajski - 16 lutego (Netflix)
  • Mamma Mia! - 16 lutego (Netflix)
  • Dziewczyna z portretu - 16 lutego (Netflix)
  • Kroniki Riddicka - 16 lutego (Netflix)
  • Anna Karenina - 16 lutego (Netflix)
  • Człowiek z blizną - 16 lutego (Netflix)
  • Van Helsing - 16 lutego (Netflix)
  • Nędznicy - 20 lutego (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!