Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Twórcy Forzy Horizon posłuchali fanów. Piąta część przeniesie nas do Japonii?

Radosław Krajewski
2021/02/11 11:15

Marzenia wielu fanów Forzy Horizon może zostać spełnione i Playground Games pozwoli pościągać nam się w Japonii.

Twórcy Forzy Horizon posłuchali fanów. Piąta część przeniesie nas do Japonii?Od wielu lat fani Forzy Horizon typują, że kolejna odsłona serii z pewnością rozgrywać się będzie w Japonii. Plotki rozgorzały szczególnie przed zapowiedzią czwartej części gry, ale ostatecznie okazało się, że to Wielka Brytania będzie areną samochodowych zmagań. Skoro według różnych przecieków Forza Horizon 5 ma pojawić się już w tym roku, jak bumerang powróciły informacje o przeniesieniu miejsca akcji do Japonii. Tym razem potwierdzać ma to mapa, która pojawiła się w sieci. Choć mają być to tymczasowe grafiki, to zawierają one nazwy miejscowości i dzielnic Tokio. Pikanterii tej plotce dodaje fakt, że wpisy z załączonymi zdjęciami błyskawicznie znikają z Reddita oraz na oficjalnym Discordzie serii.

Co ciekawe, zdjęcia map zostały opublikowane już w 2020 roku na Reddicie, ale wpis został usunięty w ciągu godziny. Administracja kanału na Discordzie zareagowała jeszcze szybciej, gdyż wystarczyło im zaledwie kilka sekund. Według anonimowego źródła zdjęcia wykonano w trakcie Microsoft Developer Conference 2020, podczas wydarzenia wielu programistów i twórców gier chwali się nowymi szczegółami na temat swoich nadchodzących gier na Xboxa. Autor przecieku wskazuje, że nie jest to finalna mapa, którą zwiedzimy w grze, ale tymczasowe grafiki świata, które zawierają jedynie prawidłowy kształt. Wyliczono nawet, że w Forzy Horizon 4 zwiedziliśmy świat o powierzchni 71 km kw., zaś zaprezentowana mapa Japonii ma wynosić 96 km kw.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Tradycyjnie zalecamy ostrożnie podchodzić do tego typu plotek. Mogą one zawierać ziarno prawdy, a nawet kilka, ale dopóki Microsoft oficjalnie nie zapowie gry, warto traktować je jako ciekawostki.

Przypomnijmy, że ostatnia odsłona Forzy Horizon pojawiła się na rynku w 2018 roku. Niedawno ogłoszono, że czwarta część pojawi się na Steamie.

Komentarze
1
naked_snake_27
Gramowicz
11/02/2021 18:05

O nie znowu ruch lewostronny...