Disco Elysium: The Final Cut z nowymi zadaniami. Twórcy przybliżają szczegóły

Mikołaj Ciesielski
2021/02/08 12:30

Ulepszona wersja RPG-a studia ZA/UM zadebiutuje już w marcu.

Disco Elysium: The Final Cut z nowymi zadaniami. Twórcy przybliżają szczegóły

Disco Elysium: The Final Cut zapowiedziano na gali The Game Awards 2020. Dowiedzieliśmy się wówczas, że ulepszona wersja RPG-a studia ZA/UM zmierza zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Premiera zbliża się wielkimi krokami, dlatego twórcy postanowili przypomnieć graczom o swojej produkcji i udzielili wywiadu redakcji Push Square, dzięki któremu dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat nowych zadań, które pojawią się w Disco Elysium: The Final Cut.

Deweloperzy podkreślają, że ulepszona wersja Disco Elysium wprowadza kilka świeżych elementów, które gracze odkryją „tu i ówdzie”, ale prawdziwą atrakcją są nowe misje powiązane ze światopoglądem politycznym. Deweloperzy poinformowali, że na graczy będą czekać cztery różne zadania, ale nie zapoznamy się z nimi podczas jednego podejścia, ponieważ questy te będą się wzajemnie wykluczać.

Dodaliśmy kilka nowych rzeczy, które gracze mogą odkryć tu i ówdzie, ale sercem nowej wersji są zadania związane ze światopoglądem politycznym. Są to cztery wzajemnie wykluczające się misje, po jednej na każdą z czterech głównych ideologii znajdujących się w grze. Te zadania (lub niektóre ich wersje) były planowane od dawna, ale niestety nie znalazły się w oryginalnym wydaniu. Final Cut było świetną okazją, aby powrócić do niektórych naszych pomysłów” – poinformowali deweloperzy.

Gracze powinni mieć świadomość, że każdy z tych questów jest wyjątkowy – różnią się od siebie tak samo, jak od innych zadań w Disco Elysium. Niektóre wprowadzają do gry nowe postacie, inne dodają nowe przedmioty, a jeszcze inne na stałe zmieniają interfejs użytkownika lub dany element świata” – wyjaśniają twórcy.

GramTV przedstawia:

Warto również dodać, że dzięki Disco Elysium: The Final Cut gra otrzyma pełny dubbing. Studio ZA/UM ujawniło, że nad nowym udźwiękowieniem pracuje trzech reżyserów głosowych, którzy wraz z kilkudziesięcioma aktorami starają się nagrać wszystkie kwestie, które pojawiają się w grze.

Jak wspomnieliśmy wyżej Disco Elysium: The Final Cut zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Premiera w marcu tego roku. Podkreślmy także, że użytkownicy komputerów osobistych, którzy kupili oryginalną wersję gry, otrzymają dostęp do nowych elementów za sprawą aktualizacji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!