Peaky Blinders zakończony przedwcześnie. Seria otrzyma spin-offy (aktualizacja)

Radosław Krajewski
2021/01/19 14:20
0
0

Popularny serial Stevena Knighta nie otrzyma zamówienia na jeszcze jeden sezon. Twórca obiecuje, że historia będzie kontynuowana w innej formie.

Peaky Blinders zakończony przedwcześnie. Seria otrzyma spin-offy (aktualizacja)Aktualizacja: Serwis Deadline zapytał Stevena Knighta o formę zakończenia serialu. Twórca Peaky Blinders przyznał, że od samego początku planował zakończenie serii filmem pełnometrażowym. Zgodnie z życzeniem Knighta tak się stanie. Nie wiadomo niestety, czy będzie to telewizyjna produkcja, która po premierze na BBC trafi również na Netflixa, czy też twórcy przygotują kinowe widowisko.

Oryginalna wiadomość: Mamy smutne wieści dla wszystkich fanów rodziny Shelby. Twórcy poinformowali, że stacja BBC zmieniła plany dotyczące kolejnych serii serialu i zamiast zaplanowanych dwóch sezonów, otrzymamy jeszcze tylko jeden. Steven Knight chciał zakończyć historię słynnego brytyjskiego gangu w siedmiu sezonach, ale na przeszkodzie stanęła pandemia, która uniemożliwiła ekipie wejście na plan w ubiegłym roku. BBC zdecydowało więc o skróceniu serialu, dając twórcom możliwość na pożegnanie się z bohaterami w finałowej, szóstej serii.

Jest to zaskakująca wiadomość, gdyż serial dopiero w piątym sezonie zaczął bić rekordy popularności. Gdy w 2019 roku serial z nowymi odcinkami trafił do ramówki pierwszego kanału BBC, publiczność na Wyspach dopisała i średnia oglądalność każdego odcinka wyniosła ponad 7 milionów. Dla porównania czwarty sezon mógł cieszyć się oglądalnością na poziomie 4 milionów, a poprzednie cieszyły się 2-3 milionową oglądalnością. Do popularyzacji serialu na świecie przyczynił się za to Netflix, na którym serial po premierze szóstego sezonu był stałym gościem list dziesięciu najczęściej oglądanych produkcji dnia.

Na szczęście są jeszcze dwie dobre informacje. Prace nad szóstym sezonem właśnie ruszyły, więc jeżeli nie dojdzie do żadnych opóźnień, serial będzie mógł powrócić pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego roku. Dodatkowo Steven Knight zapowiedział, że zakończenie Peaky Blinders nie będzie oznaczał końca historii i twórca planuje kontynuować ją w innej formie.

Peaky wraca z hukiem. Po wymuszonym opóźnieniu produkcji z powodu pandemii, odnajdujemy rodzinę w skrajnym niebezpieczeństwie, w której stawka nigdy nie była tak wysoka. Wierzymy, że będzie to najlepsza seria ze wszystkich i jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani ją pokochają. Podczas gdy serial dobiegnie końca, historia będzie toczyć się dalej w innej formie.

GramTV przedstawia:

Niestety nie dowiedzieliśmy się, poprzez jakie medium Peaky Blinders będą kontynuowani. Może być to zarówno kolejny sezon, który przedstawi innych bohaterów, pełnometrażowy film, komiks lub książka. Prawdopodobnie nie ma co liczyć na kolejną grę osadzoną w uniwersum po umiarkowanym sukcesie Peaky Blinders: Mastermind z ubiegłego roku.

Peaky Blinders zadebiutowało w 2013 roku. Serial doczekał się trzydziestu odcinków oraz jednego epizodu specjalnego. Serial opowiada o weteranie wojennym Thomasie Shelby (Cillian Murphy), który w 1919 roku przewodzi słynnemu gangowi z Birmingham. Tommy wraz ze swoją rodziną wchodzi w posiadanie broni skradzionej z lokalnej fabryki. Dla nich ma być to przepustką do lepszego życia i ugruntowania pozycji w strukturach przestępczych. Jednak ich śladem podąża bezkompromisowy inspektor policji Chester Campbell (Sam Neill) z misją odzyskania skradzionego ładunku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!