Tencent na zakupach. Chiński gigant kupił twórców Warframe i Gears Tactics

Maria Wawrzyniak
2020/12/26 12:45
0
0

Korporacja stała się właścicielem większości udziałów w spółce Leyou, przejmując dwa zachodnie studia – Digital Extremes oraz Splash Damage.

Jak podaje między innymi serwis PC Gamer, wczoraj zakończono przejęcie hongkońskiej spółki Leyou przez chińskiego giganta Tencent, który tym sposobem stał się właścicielem dwóch zachodnich studiów deweloperskich: Digital Extremes oraz Splash Damage. Pierwsze studio, znane przede wszystkim z gry Warframe, ma jeszcze na koncie serię Unreal Tournament i moduł multiplayer w grze BioShock 2. Jeśli zaś chodzi o Splash Damage, większość graczy kojarzy dewelopera z takich produkcji, jak wydane ostatnio (wspólnie z firmą Microsoft) Gears Tactics. Warto jednak wspomnieć, że studio zajmowało się w przeszłości trybami wieloosobowymi w Gears of War 4 czy Gears 5.Tencent na zakupach. Chiński gigant kupił twórców Warframe i Gears Tactics

Deweloperzy ze studia Digital Extremes w oficjalnym oświadczeniu podkreślają, iż pozostaną niezależni i będą wciąż rozwijać Warframe. Od przedstawicieli Splash Damage otrzymaliśmy podobne zapewnienie – Tencent zapewnił zespołowi całkowitą autonomiczność w strukturach firmy; chodzi tutaj głównie o zasoby, które otrzymają deweloperzy, aby przeznaczyć je na tworzenie gier. Na koniec warto zaznaczyć, że Tencent kupiło spółkę Leyou za 1,5 miliarda dolarów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!