Filmowy Dungeons & Dragons z pierwszą gwiazdą w obsadzie

Radosław Krajewski
2020/12/15 11:50
0
0

Po wielu latach ekranizacji popularnej papierowej gry RPG zaczęła nabierać rozpędu. Wreszcie poznaliśmy nazwisko pierwszego aktora.

Powstająca od wielu lat filmowa adaptacja Dungeons & Dragons zaczyna nabierać kształtów. Ostatnim razem o produkcji słyszeliśmy w kwietniu, kiedy to przełożono datę premiery z przyszłego roku na 2022 rok. Twórcy potrzebują więcej czasu, aby skompletować obsadę do swojego filmu. Teraz po dłuższej przerwie poznaliśmy pierwsze nazwisko aktora, który wcieli się w jednego z głównych bohaterów.

Filmowy Dungeons & Dragons z pierwszą gwiazdą w obsadzie

Jak podają amerykańskie media, Chris Pine negocjuje rolę w Dungeons & Dragons. Kontrakt aktora nie został jeszcze podpisany, ale wszystko wskazuje, że tak się niedługo stanie. Rola Pine’a owiana jest tajemnicą. Aktor znany jest z ról Steve’a Trevora z Wonder Woman oraz kapitana Jamesa T. Kirka z ostatniej filmowej trylogii Star Trek.

GramTV przedstawia:

Szczegóły dotyczące filmu nie są na razie znane. Obraz wyreżyserują Jonathan Goldstein i John Francis Daley, czyli scenarzyści Spider-Man: Homecoming oraz reżyserzy Wieczoru gier. Film zadebiutuje w kinach 27 maja 2022 roku.

Przypomnijmy, że nie będzie to pierwsza adaptacja papierowego systemu RPG. Pierwsza pojawiła się w 2000 roku i doprowadziła do batalii sądowej o prawa do marki Dungeons & Dragons. Dopiero piętnaście lat później Warner Bros. sięgnęło licencję RPG-a, aby nakręcić nowy film. Gwiazdą widowiska miał być Ansel Elgort, ale po dwóch latach prawa przeszły w ręce Paramount Pictures. Aż do 2019 roku studio szukało odpowiednich osób do obsadzenia na stołkach reżyserskich. Wygląda więc na to, że tym razem uda się stworzyć nowy film na podstawie Dungeons & Dragons i już w przyszłym roku poznamy kolejne szczegóły produkcji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!