Mroczne materie, Mały topór, Cóż za piękny dzień. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2020/11/15 18:00
0
0

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Szykuje się nam zaskakująco kiepski tydzień. Filmów i seriali tym razem będzie jak na lekarstwo, nawet wśród najpopularniejszych platform streamingowych. Nie oznacza to jednak, że zabraknie wartych uwag premier. Z drugim sezonem wystartują Mroczne materie, które miały już premierę w niektórych krajach i recenzenci są zgodni, że trzyma poziom pierwszej serii. Warta uwagi jest również nowa seria Steve’a McQueena. Jedyną dużą filmową premierą jest Cóż za piękny dzień z Tomem Hanksem. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Mroczne materie, Mały topór, Cóż za piękny dzień. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Mroczne materie (sezon 2) - 17 listopada (HBO GO)

Adaptacja twórczości Philipa Pullmana. Nie jest to pierwsza próba ekranizacji książkowego cyklu. W 2007 roku pojawił się Złoty kompas, ale nie zachwycił widzów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku serialu Mroczne materie, które cieszy się sporą oglądalnością, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Produkcja opowiada o nastoletniej Lurze, która rusza na pomoc zaginionemu przyjacielowi. Po drodze odkrywa groźny spisek dotyczący porwanych dzieci. Podczas podróży spotyka zdeterminowanego i odważnego chłopca. Razem z Willem przemierzają różne światy, aby odkryć prawdę stojącymi za porwaniami.

Mały topór - 16 listopada (HBO GO)

GramTV przedstawia:

Filmowa seria od Steve’a McQueena, zdobywcy Oscara za Zniewolonego. 12 Years a Slave. W pięciu produkcjach reżyser zebrał osobiste historie przedstawicieli londyńskiej społeczności czarnoskórych z karaibskimi korzeniami od czasów późnych lat 60. do połowy lat 80. XX wieku. Filmy pokazywane były na Nowojorskim Festiwalu Filmowym, gdzie spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. W głównych rolach zobaczymy Johna Boyegę oraz Letitię Wright.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Cóż za piękny dzień - 22 listopada (HBO GO)

Fred Rogers jest postacią dla polskiego widza anonimową, ale to niezwykle popularny prowadzący program dla najmłodszych w Ameryce, na którym wychowało się wiele pokoleń dzieci. W Cóż za piękny dzień poznajemy jego historię z perspektywy sceptycznego dziennikarza Lloyda Vogela, który nigdy nie zafascynował się postacią Rogersa. Gdy poznaje go bliżej, odkrywa jego prawdziwą naturę, tym samym rozumiejąc popularność tej niezwykłej osoby.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • Piksele - 18 listopada (Netflix)
  • Zamiana z księżniczką 2 - 19 listopada (Netflix)
  • American Gangster - 22 listopada (Netflix)
  • Scott Pilgrim kontra świat - 22 listopada (Netflix)
  • Druhny - 22 listopada (Netflix)
  • Jeszcze dłuższe zaręczyny - 22 listopada (Netflix)
  • Stan gry - 22 listopada (Netflix)

Pozostałe warte uwagi premiery, Mroczne materie, Mały topór, Cóż za piękny dzień. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!