Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Twórcy Cyberpunka dobijają do 100 godzin pracy tygodniowo? Schreier o kulisach produkcji

LM
2020/10/28 12:40
10
0

Najbardziej oczekiwana gra tego roku ledwo zmieści się w tegorocznym kalendarzu, a twórcy wyrabiają nadgodziny na kilka lat do przodu.

Wczoraj w sieci, całkiem spodziewanie, zawrzało. Poszło oczywiście o kolejną, czwartą już obsuwę Cyberpunk 2077, która jeszcze w poniedziałek była zupełnie niedopuszczalna, a przynajmniej tak twierdzili przedstawiciele CD Projektu. Jednak stało się – poszedł komunikat, za nim fala krytyki pod adresem twórców, z groźbami śmierci włącznie. Tymczasem znany branżowy insider, Jason Schreier, podzielił się wnioskami z rozmów z kilkoma osobami odpowiedzialnymi za grę.

Twórcy Cyberpunka dobijają do 100 godzin pracy tygodniowo? Schreier o kulisach produkcji

Abstrahując od faktu, iż wieść niesie, że wielu deweloperów o obsuwie dowiedziało się z Twittera, to jak donosi Schreier, wielu z nich, by dowieźć nam Cyberpunka 2077, dobija nawet do 100 godzin pracy tygodniowo. Oczywiście są to zakulisowe informacje, które jednak mogą nieco wpłynąć na to, jak postrzegamy kolejne obsuwy. Jeden z informatorów dziennikarza zdradził, że spotkał kilku swoich kolegów z CD Projektu i trudno było nie zauważyć, że wyglądają na fizycznie chorych.

GramTV przedstawia:

Trudno się dziwić, 100 godzin pracy przy 6-dniowych tygodniu roboczym, to ponad 16 godzin dziennie w Night City. Nie pomaga złoty status czy wcześniejsze deklaracje o próbach uniknięcia crunchu – najbardziej dostanie się pojedynczym twórcom, bo grę w swoim czasie i tak dostaniemy. Możemy jedynie mieć nadzieję, że ta sprosta oczekiwaniom i uchroni deweloperów przed kolejnymi atakami ze strony rozwścieczonych fanów.

Tymczasem czekamy do 10 grudnia. Cyberpunk 2077 pojawi się wtedy na PC i konsolach, mamy nadzieję, dla dobra twórców.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
10
prostik
Gramowicz
29/10/2020 20:52

Kogo obchodzi ten kłamliwy śmieć? Przypominam że swego czasu uparcie twierdził on, że jeżeli komuś podoba się cycata czarodziejka z Dragon's Crown to znaczy że jest uwaga, PEDOFILEM xD jednym słowem: stop making stupid people famous ludziska!

Takeya
Gramowicz
28/10/2020 19:28
MisioKGB napisał:

Mając na uwadze polskie prawo pracy można pracować maksymalnie 13 godzin dziennie, po których następuje nieprzerwany 11 godzinny odpoczynek i to nie jest fikcja, bo przy kontroli inspektoratu pracy są takie kary, że się w głowie nie mieści. Polecam jednak palnąć się w ten głupi łeb i zaprzestać takich durnych praktyk, no chyba, że ktoś chce w robocie zawału dostać.

Znasz takie pojęcie jak "umowa zlecenie"? 

MisioKGB
Gramowicz
28/10/2020 16:06

Mając na uwadze polskie prawo pracy można pracować maksymalnie 13 godzin dziennie, po których następuje nieprzerwany 11 godzinny odpoczynek i to nie jest fikcja, bo przy kontroli inspektoratu pracy są takie kary, że się w głowie nie mieści. Polecam jednak palnąć się w ten głupi łeb i zaprzestać takich durnych praktyk, no chyba, że ktoś chce w robocie zawału dostać.

Kotleciq
Gramowicz
28/10/2020 13:29
elmartin napisał:

Ja to wszystko rozumiem, ale wyobraź sobie co by się stało, gdyby ten "graniczny termin" z jakiegokolwiek powodu nie wypalił? Albo po premierze wyszedłby jakiś błąd krytyczny, którego wcześniej nie wyłapali, nad którym teraz pracują w szalonym tempie? Co wtedy powiedzieliby ci akcjonariusze, inwestorzy, kontrahenci itd.?

Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się 10.12.

Bo jak wiemy, sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.

Kotleciq napisał:

myślę, że mają nad głową wszelkich inwestorów, akcjonariuszy, kontrahentów i innych, którzy sypnęli im groszem na produkcję. Zapewne granicznym terminem jest 31.12.2020

elmartin napisał:

Może trzeba było od razu przełożyć grę na 2021, zamiast wielokrotnie przekładać termin, "zajeżdżać" pracowników i wkurzać graczy ?

mam nadzieję, że wszystko im się uda. Nie interesuje mnie ta gra, ale trzymam za nich kciuki.

Usunięty
Gramowicz
28/10/2020 13:28

Żyd z Nowego Jorku prawdę wam powie....

elmartin
Gramowicz
28/10/2020 13:16
Kotleciq napisał:

myślę, że mają nad głową wszelkich inwestorów, akcjonariuszy, kontrahentów i innych, którzy sypnęli im groszem na produkcję. Zapewne granicznym terminem jest 31.12.2020

elmartin napisał:

Może trzeba było od razu przełożyć grę na 2021, zamiast wielokrotnie przekładać termin, "zajeżdżać" pracowników i wkurzać graczy ?

Ja to wszystko rozumiem, ale wyobraź sobie co by się stało, gdyby ten "graniczny termin" z jakiegokolwiek powodu nie wypalił? Albo po premierze wyszedłby jakiś błąd krytyczny, którego wcześniej nie wyłapali, nad którym teraz pracują w szalonym tempie? Co wtedy powiedzieliby ci akcjonariusze, inwestorzy, kontrahenci itd.?

Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się 10.12.

Bo jak wiemy, sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.

Kotleciq
Gramowicz
28/10/2020 12:58
elmartin napisał:

Może trzeba było od razu przełożyć grę na 2021, zamiast wielokrotnie przekładać termin, "zajeżdżać" pracowników i wkurzać graczy ?

myślę, że mają nad głową wszelkich inwestorów, akcjonariuszy, kontrahentów i innych, którzy sypnęli im groszem na produkcję. Zapewne granicznym terminem jest 31.12.2020

elmartin
Gramowicz
28/10/2020 12:55

Może trzeba było od razu przełożyć grę na 2021, zamiast wielokrotnie przekładać termin, "zajeżdżać" pracowników i wkurzać graczy ?

FromSky
Gramowicz
28/10/2020 12:54

Przy pracy na 100 godzin trzeba 7 dni w tygodniu pracować po 14 godzin, jak odjąć czas na sen to co dzień zostaje jeszcze 4 godziny wolnego ;) Gorzej będzie przy wolnej niedzieli bo wtedy nawet nie zostaje tych 8 godz na sen a tym bardziej czasu wolnego

garfieldgarfield
Gramowicz
28/10/2020 12:53

Niech przełożą od razu na 2021!