Facebook wkracza w streaming – darmowe gry, brak abonamentu i osobnej platformy

Maria Wawrzyniak
2020/10/27 16:00

W serwisie Facebook Gaming udostępniono nową usługę streamingową, w ramach której dostępne są darmowe gry. Nie ma także abonamentu oraz dedykowanej platformy.

Na łamach oficjalnego bloga serwisu Facebook Gaming pojawił się wczoraj artykuł, w którym korporacja oficjalnie zaprezentowała swoją nową usługę streamingową. No, w praktyce jednak nie jest to taka typowa usługa, ponieważ firma zdecydowała się po prostu udostępnić za darmo możliwość strumieniowania konkretnych tytułów z chmury w ramach istniejącej już usługi Facebook Gaming. Co ciekawe, system działa już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz wiceprezes ds. gier w Facebooku, Jason Rubin, zdradził, na czym dokładnie polega nowa funkcja oraz jakie są plany dotyczące jej rozwoju.Facebook wkracza w streaming – darmowe gry, brak abonamentu i osobnej platformy

Korporacja wyraźnie zaznaczyła, iż nie zamierza konkurować z innymi usługami streamingowymi, jak chociażby GeForce NOW czy Google Stadia. Oferta również nie powala, aczkolwiek jest interesująca, ponieważ na samym początku zdecydowano się udostępnić w ramach streamingu gry free-to-play, w tym między innymi Asphalt 9: Legends, które jednocześnie pojawią się w ramach serwisu Facebook Gaming.

GramTV przedstawia:

Ponadto nie powstanie osobna platforma dedykowana funkcji streamingowej, ani również dedykowany jej abonament. Produkcji nie musimy pobierać, a w międzyczasie zaczną pojawiać się reklamy informujące o innych tytułach, które możemy wypróbować.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!