Urban Strife to Jagged Alliance, jakiego potrzebujemy

LM
2020/10/23 11:40
2
0

MicroProse wzięło pod swój szyld ciekawą mieszankę mechanik znanych z Jagged Alliance z brudnym klimatem postapokaliptycznego pustkowia. Pierwsze szczegóły Urban Strife na PC Steam.

Tym razem coś dla wszystkich, którzy spędzali długie godziny przy turowych strategiach u schyłku minionego wieku. Firma MicroProse wzięła pod swoje skrzydła obiecujący projekt studia White Pond Games, który pojawi się na rynku jako Urban Strife. O samej grze nie było zbyt głośno, pomimo tego, że została ogłoszona już dwa lata temu, ale wsparcie wydawcy i stosunkowo nieodległa data premiery skłaniają nas do nagłośnienia sprawy. Szczególnie że Urban Strife ma więcej z Jagged Alliance niż wydane przed kilkoma laty Rage od THQ Nordic.

Urban Strife to Jagged Alliance, jakiego potrzebujemy

Tytuł prezentuje niezbyt optymistyczną wizję 2006 roku, gdzie ludzkość ugina się pod nieuchronną apokalipsą zombie. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad jednym z ostatnich przyczółków ludzkości, a tak czeka na nas istny miks gatunkowy. Twórcy postawili na znane m.in. Z Jagged Alliance turowe walki z systemem punktów akcji; rozbudowę bazy, która ma pozwolić nam przetrwać kolejne fale zombie i oczywiście rekrutowanie poszczególnych członków oddziału. Na dokładkę otrzymujemy trzy lokalne gangi, które mogą z nami współpracować lub krzyżować nasze plany, a wszystko zależy od naszych interakcji z ich przedstawicielami.

GramTV przedstawia:

Surowa, nieco toporna estetyka charakterystyczna dla pierwszych Jagged Alliance, niezbyt przyjemna atmosfera i ciekawa mieszanka gatunkowa. Urban Strife ukaże się na PC w trzecim kwartale 2021 roku. Data wciąż odległa, ale fani posapokaliptycznych klimatów powinni mieć grę na oku.

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
23/10/2020 19:01

Nawet w połowie niepodobne do JA... chyba że do tych nowszych gniotów. Dla mnie też pass.

Sewycz
Gramowicz
23/10/2020 11:54

Zombie? Pass...