Twórcy BioShock 4 chcą w „ambitny” sposób wykorzystać sztuczną inteligencję

Mikołaj Ciesielski
2020/10/03 10:20
0
0

Studio Cloud Chamber opublikowało nowe oferty pracy, które mogą zdradzać kilka szczegółów o ich nadchodzącej produkcji.

Pod koniec ubiegłego roku firma 2k Games poinformowało, że prace nad BioShock 4 zostały rozpoczęte. Za najnowszą odsłonę popularnej serii odpowiedzialne jest studio Cloud Chamber. W sierpniu deweloperzy opublikowali kilka ofert pracy, które ujawniły kilka szczegółów na temat ich nadchodzącej produkcji. Okazuje się, że twórcy poszukują kolejnych osób do prac nad BioShock 4. Do sieci trafiły kolejne ogłoszenia, dzięki którym możemy dowiedzieć się o wspomnianej grze nieco więcej.

Twórcy BioShock 4 chcą w „ambitny” sposób wykorzystać sztuczną inteligencję

GramTV przedstawia:

Cloud Chamber poszukuje m.in. programisty AI. Oferta ujawnia, że twórcy przy okazji BioShock 4 chcą przetestować ograniczenia sztucznej inteligencji. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że deweloperzy pragną wypróbować nowych i ambitnych rozwiązań we wspomnianym zakresie, dlatego potrzebują osoby, która dobrze czuje się przy rozwijaniu najnowocześniejszych technologii i eksperymentowaniu z niesprawdzonymi dotąd pomysłami.

Twórcy poszukują również starszego programisty dźwięku. Oferta ta potwierdza wcześniejsze doniesienia, według których BioShock 4 ma być grą, która duży nacisk kładzie na fabułę i narrację. Już ostatnie ogłoszenia zdradzały, że w nowej odsłonie popularnej serii nie zabraknie przerywników filmowych. Tytuł ma się również wyróżniać klimatem, a świat przedstawiony będzie żywy i zróżnicowany.

BioShock 4 opracowywany jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie znamy jednak daty premiery. Warto również wspomnieć, że na początku tego roku Jordan Thomas, dyrektor kreatywny BioShock 2, poinformował, że jego zdaniem najnowsza odsłona serii BioShock powinna w jak największym stopniu odciąć się od korzeni marki.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!