Xbox Series S jest ponad połowę lżejszy od Xboksa Series X

Mikołaj Ciesielski
2020/09/15 12:55
1
0

Microsoft przedstawia wymiary swoich konsol i prezentuje ich opakowania.

W ubiegłym tygodniu amerykańska firma postanowiła odkryć wszystkie karty i zaprezentować graczom swoje najnowsze konsole. Po przedstawieniu Xboksa Series S Gigant z Redmond ujawnił dokładną datę premiery, a także cenę Xboksa Series X. Firma postanowiła zdradzić kolejne szczegóły, dotyczące swoich next-genowych sprzętów. Z oficjalnej strony poświęconej konsolom Microsoftu dowiadujemy się m.in. że Xbox Series S jest ponad połowę lżejszy od Xboksa Series X.

Xbox Series S jest ponad połowę lżejszy od Xboksa Series X

Xbox Series S waży niecałe 2 kilogramy, a Xbox Series X może pochwalić się masą wynoszącą 4,45 kilogramów. Microsoft ujawnił również dokładne wymiary swoich konsol. Tańszy z nadchodzących sprzętów amerykańskiej firmy w pozycji wertykalnej ma 27.5 cm wysokości, 6.5 cm szerokości oraz 15.1 cm głębokości. Natomiast Xbox Series X posiada w pionie następujące parametry – 30.1 cm wysokości, 15.1 cm szerokości i 15.1 cm głębokości.

Ponadto amerykańska firma przedstawiła wygląd opakowań swoich najnowszych sprzętów. Poinformowano, że oprócz konsoli oraz kontrolera w pudełkach Xboksa Series S i Xboksa Series X znajdzie się także kabel HDMI Ultra High Speed.

Warto również wspomnieć, że już jutro odbędzie się kolejna konferencja poświęcona PlayStation 5. Niewykluczone, że firma Sony ujawni na nadchodzącym pokazie zarówno datę premiery, jak i cenę swojej najnowszej konsoli.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
15/09/2020 18:29

Opakowanie do Ski wygląda jak to do X'a a połowe mniejszy sprzęt : P. Od razu przypomniały mi się te wszystkie prezenty pod choinkę gdy dostawało się wielkie pudło po to by potem znaleźć w nich coś wielkości pilota od TV. Ok żartuję, ale przyznajcie szczerze czy to jakiś wizualny trick czy te pudełka będą podobnej wielkości? ^^