Powstaje film o Spider-Woman! Wiemy kto wyreżyseruje nowe widowisko Sony

Radosław Krajewski
2020/08/20 11:00
4
0

Serwis Deadline podaje, że Olivia Wilde prowadzi zaawansowane rozmowy z Sony dotyczące powierzenia jej reżyserii filmu o superbohaterce.

Na początku bieżącego roku pojawiły się informacje, że Sony szykuje nowe filmy ze swojego uniwersum Spider-Mana. Jedną z nich miały być przygody żeńskiego odpowiednika słynnego Pajączka. Teraz serwis Deadline poinformował, że film o Spider-Woman rzeczywiście powstaje, a za jego reżyserię będzie odpowiadać Olivia Wilde. Aktorka szerszej publiczności znana jest z roli dr Remy Hadley z Dr House’a oraz z takich filmów jak Tron: Dziedzictwo, Kowboje i Obcy oraz Wyścig. Od kilku lat zajmuje się również reżyserią, a w zeszłym roku wypuściła swój pierwszy kinowy debiut Booksmart. Film zasłynął średnią ocen w serwisie Rotten Tomatoes, która przez wiele tygodni utrzymywała się na najwyższym poziomie.

Powstaje film o Spider-Woman! Wiemy kto wyreżyseruje nowe widowisko Sony

Scenariusz do Spider-Woman napisze Katie Siberman, a producentkami zostały Amy Pascal oraz Rachel O’Connor. Wilde z pierwszymi dwiema paniami współpracuje obecnie przy Don’t Worry Darling, gdzie w głównych rolach zobaczymy Florence Pugh, Shię LaBeoufa, Chrisa Pine’a oraz Dakotę Johnson.

W komiksach Spider-Woman miała kilka wcieleń. Kostium zakładały ukochane Petera Parkera – Gwen Stacy i Mary Jane Watson, a pierwszą Spider-Woman była Jessika Drew. Postać przez lata była związana z różnymi organizacjami i postaciami, w tym z Avengersami i Hydrą. Nie wiadomo, czy tak jak Spider-Man, bohaterka będzie należeć również do uniwersum Marvela, czy pozostanie tylko częścią świata Pająka od Sony. W powieściach graficznych Spider-Woman odegrała bardzo istotną rolę w tajnej inwazji Skrulli na Ziemię. Wątek ten ma zostać przedstawiony w drugiej części Kapitan Marvel, więc wprowadzenie nowej bohaterki już w filmie Marvela będzie miało jak najbardziej sens.

GramTV przedstawia:

Prace nad filmem są na wstępnym etapie i nie wiadomo o czym będzie opowiadała historia. Wilde może również zmienić pierwotną koncepcję bohaterki i przedstawić nam zupełnie nową postać. Sony nie komentuje tych doniesień, ale możemy spodziewać się, że studio wkrótce odkryje karty i oficjalnie zapowie tę produkcję.

Sony Pictures Universe of Marvel Characters znane również jako Spider-verse to uniwersum tworzone na bazie postaci ze świata Spider-Mana. Gdy główny superbohater związany jest z Marvelem, tak pozostałe postacie znane z kart komiksów o Pająku są częścią własnego uniwersum tworzonego przez Sony. W kinach dwa lata temu mogliśmy oglądać Venoma, a już w przyszłym roku na dużym ekranie zadebiutuje druga część, gdzie pojawi się słynny Carnage oraz solowa produkcja o Morbiusie. W produkcji jest aż dziewięć różnych filmów z uniwersum, w tym o Black Cat i Silver Sable, a także Madame Web i grupie The Sinister Six. Na ich premiery przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

Komentarze
4
MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/08/2020 18:13

Jeśli się wcieli w Gwen i będzie w uniwersum Spider Gwen to może to być nawet ciekawe.

Starrysky
Gramowicz
20/08/2020 12:32

@Ray ideologia kobiet w rolach głównych? xDa w ogóle ogarniasz, że np w MCU jeszcze ani jednego takiego filmu nie było, nie?@dariuszp dobrze gadasz

dariuszp
Gramowicz
20/08/2020 12:21

Przesadzasz. DC zrobiło Wonder Woman i film był bardzo udany. Black Widow dostaje swój film i również wygląda na to że będzie fajny. To czy film jest dobry czy zły zależy tylko od tego kto go robi. Nie od tego czy lead to kobieta czy mężczyzna. 

Endgame plan Holywood to robienie jak największej ilości pieniędzy. I to był zawsze jedyny plan.

To i ukrywanie ich afer pedofilskich. 




Trwa Wczytywanie