Ruszyły zdjęcia do nowego Jurassic World. Universal wydał majątek na zabezpieczenie planu

Radosław Krajewski
2020/08/17 11:40
0
0

Zostają wznawiane prace na planach filmowych. Universal podał kwotę, jaką musieli przeznaczyć, aby zabezpieczyć plan zgodnie z normami sanitarnymi.

Branża filmowa zaczyna budzić się do życia. Wznowiono już pracę kilku dużych filmów i seriali, w tym Wiedźmina dla Netflixa. W dobie obecnej pandemii studia muszą zadbać o spełnienie wszystkich norm sanitarnych, podejmując wszelkie środki ostrożności. Jednym z takich filmów jest Jurassic World: Dominion, którego zdjęcia odbywają się w Londynie. Na zabezpieczenie planu Universal wydał dodatkowo aż 9 mln dolarów, aby zrealizować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Ruszyły zdjęcia do nowego Jurassic World. Universal wydał majątek na zabezpieczenie planu

Dla produkcji kosztującej 200 mln dolarów, dodatkowe 9 mln dolarów nie wydaje się przesadnie dużą kwotą. Jednak za taką sumę można nakręcić niewielki horror, który przyniósłby ogromne zyski. Protokoły bezpieczeństwa zgodne z reżimem sanitarnym liczą aż 100 stron. W podręczniku znalazły się wytyczne, dotyczące aktorów, którzy muszą dokładnie rozumieć kwestie zabezpieczeń planu. Jak powiedziała gwiazda widowiska Bryce Dallas Howard: „Jesteśmy królikami doświadczalnymi, które robią krok naprzód”.

Dodatkowy budżet obejmuje także zakup 18 tysięcy testów i 150 stacji do dezynfekcji rąk. Studio, aby zrealizować film, musiało wynająć cały hotel, aby żadna osoba postronna nie miała kontaktu z ekipą ani aktorami. Na planie nie brakuje również lekarza oraz czterech pielęgniarek, które mierzą temperaturę.

GramTV przedstawia:

W prace nad Jurassic World: Dominion zaangażowanych jest około 750 osób, Studio podzieliło ekipę na dwie grupy. Jedna obejmuje większą liczbę osób, odpowiedzialnych za rekwizyty i scenografię. W drugiej nazwanej Zieloną Strefą znaleźli się reżyser, obsada i niezbędni członkowie ekipy podczas kręcenia filmu, jak operatorzy kamer i osoby odpowiedzialne za dźwięk.

Nowa część Jurassic World będzie bezpośrednią kontynuacją Upadłego królestwa z 2018 roku. Za kamerą stanie Colin Trevorrow, reżyser pierwszej części serii. W obsadzie znajdują się: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jake Johnson, Omar Sy, Daniella Pineda, Justice Smith oraz BD Wong. Powrócą również aktorzy znani z klasycznych części Jurrassic Park jak Sam Neill, Laura Dern i Jeff Goldblum. Jurassic World: Dominion pojawi się w kinach 11 czerwca 2021 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!