Xbox Live Gold bez żadnych zmian. Darmowy multiplayer jeszcze nie teraz

Radosław Krajewski
2020/08/06 08:50

W ostatnich dniach pojawiło się wiele plotek mówiących o tym, że Microsoft zrezygnuje z abonamentu Gold. Teraz firma wyjaśnia, że nie ma tego w planach.

Pogłoski o darmowym multiplayerze na Xboksie One oraz nadchodzącym Xboksie Series X rozpalały obóz fanów zielonych. Patrząc na coraz gorsze gry udostępniane w ramach abonamentu, wiele osób wieściło rychły koniec usługi, która wprowadziła na konsolach poprzedniej generacji płatny dostęp do rozgrywek wieloosobowych. Ostatnio Microsoft zmienił umowę o świadczeniach usług, która ma wejść od 1 października, a jednym z najważniejszych aktualizacji jest zmiana określenia nazwy usługi. Firma wreszcie postanowiła ukrócić wszelkie spekulacje i wydała krótkie oświadczenie, które trafiło do redakcji WindowsCentral. Microsoft jednoznacznie zaprzecza, że Xbox Live Gold wkrótce przestanie istnieć.

Xbox Live Gold bez żadnych zmian. Darmowy multiplayer jeszcze nie teraz

„Aktualizacja Xbox online service w umowie o usługach Microsoftu odnosi się do podstawowej usługi Xboxa, która obejmuje takie funkcje jak cross-save i zaproszenia do znajomych. Aktualizacja związana z językiem ma na celu odróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadzamy żadnych zmian w sposobie korzystania z usługi ani w Xbox Live Gold” – brzmi treść oświadczenia giganta.

GramTV przedstawia:

Gold zostanie więc z nami na dłużej, a darmowy multiplayer na konsoli wciąż jest odległą przyszłością. Usługę można opłacać osobno albo w pakiecie Xbox Game Pass Ultimate, gdzie w ramach abonamentu niedługo zawita darmowy xCloud z ponad setką gier do odpalenia na smartfonach.

Xbox Live Gold pozostaje bez zmian, jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że Microsoft dzieli graczy własnych tytułów, którzy w takie tytuły jak Sea of Thieves i Grounded mogą grać na pececie bez dodatkowych opłat (poza ewentualnym opłacaniem Game Passa). Konsolowcy na otarcie łez dostają każdego miesiąca w ramach subskrypcji aż cztery gry. Ostatnio usługa głównie krytykowana jest za udostępnianie starszych, mniej popularnych i gorszych produkcji, niż kiedyś. Microsoft dokonał zmian tylko kosmetycznych, ale przed firmą wyzwanie, aby przekonać graczy do dalszego opłacania abonamentu. Nawet tych, którzy na co dzień nie grają po sieci.

Komentarze
1
garfieldgarfield
Gramowicz
06/08/2020 09:01

Phil Oszust.