Wydawcy nie opłakują braku E3 – raport analityków z ciekawymi wnioskami

Wincenty Wawrzyniak
2020/07/31 20:50
0
0

Firma analityczna SuperData opublikowała interesujący raport, który sugeruje, że brak targów E3 2020 nie wpłynął negatywnie na branżę – więksi wydawcy radzą sobie świetnie.

W marcu informowaliśmy Was o odwołaniu tegorocznej edycji targów Electronic Entertainment Expo. Większość firm postanowiła zorganizować własne wydarzenia, które dla przeciętnego gracza nie różnią się zbytnio od pokazów organizowanych w ramach E3. Co więcej, jak donosi serwis GamesIndustry.biz, branża praktycznie w żaden sposób nie ucierpiała na braku tegorocznej odsłony wspomnianych targów – raport opublikowany przez firmę analityczną SuperData nie pozostawia złudzeń: E3 to targi zbędne dla większych wydawców oraz firm. W raporcie porównano między innymi zainteresowanie graczy targami z zainteresowaniem osobnymi konferencjami wydawców, przy czym wyznacznikiem była tutaj oglądalność poszczególnych pokazów na platformie Twitch.

Wczytywanie ramki mediów.

Wydarzenie organizowane przez Sony, czyli ujawnienie PlayStation 5, może pochwalić się największym zainteresowaniem – praktycznie w każdej minucie event oglądało średnio 1,51 miliona widzów. Dla porównania prezentację Xbox Briefing z zeszłorocznego E3 obejrzało łącznie mniej niż milion użytkowników. Sukces osiągnęła również tegoroczna prezentacja Ubisoft Forward, która przyciągnęła uwagę 1,02 miliona widzów. Jej wynik porównano z zeszłoroczną konferencją francuskiego wydawcy podczas E3 i… wówczas oglądających było ledwie 800 tysięcy. Co oznaczają te wszystkie dane?

GramTV przedstawia:

Na pewno nie chodzi tutaj o to, że E3 powinno od razu zniknąć z powierzchni ziemi. Ba, firma SuperData zauważa, że niektóre tegoroczne pokazy wydawców wypadły znacznie gorzej – jak chociażby PC Gaming Show, które w tym roku w każdej minucie oglądało średnio 68 tysięcy widzów. W zeszłym roku liczba wynosiła 141 tysięcy. Równie słabo wypadły wydarzenia IGN Expo, aczkolwiek w tym przypadku według analityków jest to między innymi kwestia zbyt długiego harmonogramu; IGN Expo było częścią Summer Game Fest, które trwa od maja i zakończy się dopiero pod koniec sierpnia po targach gamescom. Jeśli jednak chodzi o główny wniosek, analitycy twierdzą, że o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się dany pokaz, decyduje obecność wysokobudżetowych produkcji, na które czekają miliony graczy.Wydawcy nie opłakują braku E3 – raport analityków z ciekawymi wnioskami

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!