Tarkin ponownie w Gwiezdnych wojnach? Wielki moff może pojawić się w serialu

Radosław Krajewski
2020/07/29 15:10
1
0

W serialowym spin-offie Łotra 1 może wrócić jedna z najciekawszych postaci Imperium Galaktycznego.

Wielki moff Tarkin to legendarna postać dla całego uniwersum. Choć pojawił się tylko w pierwszej części klasycznej trylogii, to jego historia została rozszerzona w wielu książkach i komiksach. Fani musieli czekać długie lata, aż bohater ponownie pojawi się na dużym ekranie. Jego rola w Łotrze 1 była epizodyczna, ale to wystarczyło, żeby Lucasfilm planował ponowne wykorzystanie postaci o twarzy Petera Cushinga. Według informacji Kessel Run Transmissions Tarkin ma pojawić się w serialu, gdzie głównym bohaterem będzie Cassian Andor. Nie wiadomo czy chodzi o epizod, czy może większą rolę. Serialowy spin-off umiejscowiony jest przed wydarzeniami z filmu, więc twórcy mają spore pole do popisu w kwestii historii i wykorzystania imperialnego dowódcy.

Tarkin ponownie w Gwiezdnych wojnach? Wielki moff może pojawić się w serialu

Technologia stojąca za cyfrową rekonstrukcją twarzy Cushinga bardzo spodobała się widzom. Po premierze Łotra 1 przeważały głosy, że powrót Tarkina wypadł rewelacyjnie, a efekty specjalne nałożone na aktora odgrywającego wielkiego moffa były przekonujące. Na tyle, że niektórzy nie potrafili odróżnić cyfrowej postaci od żywych aktorów. Przez cztery lata ta technologia jeszcze bardziej się rozwinęła, więc teraz efekt mógłby być jeszcze lepszy.

GramTV przedstawia:

Bespin Bulletin dotarł do Guy’a Henry’ego, który odgrywał rolę Tarkina w Łotrze 1. Aktor zaprzeczył, że ponownie wcieli się w tę postać. Twórcy filmu mieli być niezadowoleni z jego interpretacji wielkiego moffa, stwierdzając, że jego gra jest zbyt sztywna. Lucasfilm może więc szukać nowego aktora, który wcieli się w Tarkina. Zdjęcia do serialu ruszają na początku przyszłego roku w Londynie. Data premiery na Disney+ nie jest znana.

Chcecie powrotu wielkiego moffa do świata Gwiezdnych wojen?

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
29/07/2020 16:15

Ach Gwiezdne Wojny. To to uniwersum gdzie nawet mucha która rozpłaszczy się na goglach Anakina dostanie swoje książki i fanfiki...