Przygotowania do nowej generacji – Microsoft łączy Project xCloud z Game Passem

Maria Wawrzyniak
2020/07/16 22:15

Phil Spencer po raz kolejny podkreśla, jak ważni dla Microsoftu są gracze, zapowiadając przy okazji sporo ważnych zmian, które czekają Xboksa w przyszłości.

Przedstawiciel marki Xbox w korporacji Microsoft, Phil Spencer, postanowił dziś po raz kolejny przypomnieć nam, że dla wspomnianej firmy gracze są przyszłością gamingu. W nowym artykule opublikowanym na łamach oficjalnej strony internetowej Xbox Wire możemy przeczytać o najważniejszych zmianach, jakie szykuje Xbox dla swojej konsoli nowej generacji, czyli Xboksa Series X. Dostaliśmy najpierw potwierdzenie podstawowych cech technicznych sprzętu, jak chociażby mocy obliczeniowej karty graficznej wynoszącej 12 teraflopów, a także ray tracing czy 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K.Przygotowania do nowej generacji – Microsoft łączy Project xCloud z Game Passem

Następnie pojawiła się wzmianka o usłudze Xbox Game Pass, która będzie się gwałtownie rozrastać. Spencer zaznaczył, że wiele gier będzie dostępnych dla graczy od razu na konsoli nowej generacji (wymienił tutaj gry z serii Halo, Forza, Age of Empires, Gears of War, Minecraft, Hellblade, The Outer Worlds, Psychonauts, Microsoft Flight Simulator, State of Decay, Wasteland, Minecraft Dungeons oraz Sea of Thieves. Kolejną dużą zmianą jest połączenie usługi Xbox Game Pass w wersji Ultimate z usługą streamingową Project xCloud umożliwiającą grę na urządzeniach mobilnych. Ponadto Xbox Game Pass Ultimate będzie dostępny w pakiecie z Xboksem Series X w ramach Xbox All Access.

GramTV przedstawia:

Co jeszcze? Oczywiście, szef Xboksa zaznaczył, że pamięta o posiadaczach starszych wersji Microsoftowych konsol, którzy mogą liczyć na wsparcie przez co najmniej kilka kolejnych lat – najnowsze gry mają więc pojawiać się zarówno na konsoli obecnej, jak i nowej generacji. Przypomniano o projekcie Smart Delivery, którego szczegóły znajdziecie w naszej osobnej wiadomości, o nowej aplikacji Xbox Family Settings, a także o tym, że nowa generacja będzie po prostu świetna pod każdym możliwym względem. Na sam koniec Spencer zaprosił również na prezentację Xbox Games Showcase, która odbędzie się już 23 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!