Znamy czas trwania filmu Tenet Nolana. Przygotujcie się na długi seans

Radosław Krajewski
2020/07/15 14:45
2
0

W sieci pojawiła się informacja o czasie trwania długo wyczekiwanego filmu brytyjskiego reżysera. Fani długich metraży będą zadowoleni.

Przez ekspertów Tenet typowany jest jako najważniejszy film tego roku. Nie tylko ze względu na nazwisko reżysera, który zawsze dostarcza pełne emocji i wrażeń filmy, ale przede wszystkim wskazując, że właśnie ta produkcja ma uruchomić kina na całym świecie i zachęcić ludzi do odwiedzenia klimatyzowanych sal w trakcie trwania pandemii. Sam reżyser przez ostatnie miesiące miał naciskać na Warner Bros., aby nie rezygnowali z kinowego doświadczania jego filmu i nie przesuwali premiery na przyszły rok. Zanim Tenet trafi na duży ekran, poznaliśmy jego czas trwania. Metraż wyniósł aż 149 minut i 59 sekund, czyli 2 godziny i 30 minut.Znamy czas trwania filmu Tenet Nolana. Przygotujcie się na długi seans

Jest to jeden z dłuższych filmów Nolana w jego dorobku, plasując się pod tym względem na czwartym miejscu. Najdłuższym wciąż pozostaje Interstellar z czasem trwania 2 godzin i 49 minut. Na poprzedniej produkcji reżysera Dunkierce, w kinie spędziliśmy 1 godzinę i 46 minut.

Fabuła Tenet owiana jest tajemnicą, a same zwiastuny nie zdradzają zbyt wiele, pokazując dynamiczną i efektowną akcję. Z krótkiego opisu, który trafił do sieci, można dowiedzieć się, że bohater znany jako Protagonista wyrusza z misją zapobiegnięcia rozpętania III wojny światowej przez mroczny świat międzynarodowej siatki szpiegowskiej. Aby tego dokonać, będzie musiał zmienić kierunek upływu czasu. W głównej roli zobaczymy Johna Davida Washingtona, a partnerować mu będą: Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy.

GramTV przedstawia:

Premiera filmu wyznaczona została na 12 sierpnia. Od kilku dni spekuluje się, że film może zostać ponownie opóźniony przez złą sytuację pandemiczną w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w Kalifornii i na Florydzie. Serwis IndieWire podaje, że Tenet musiałby zarobić aż 800 mln dolarów na całym świecie, aby studio mogło na nim cokolwiek zarobić.

Komentarze
2
MisioKGB
Gramowicz
15/07/2020 15:41

Nie strzelasz, a łapiesz kule. Nolan już mnie kupił, jak zwykle, przy każdym filmie, ten człowiek to chodząca legenda.

Argael
Gramowicz
15/07/2020 15:27

Dwie i pół godziny to nie tak źle. Czekam na ten film z wielką niecierpliwością. Widziałem wszystkie filmy Nolana od "Memento" i wszystkie mi się bardzo podobały.