Gracze Forza Horizon i Motorsport banowani za używanie flagi Konfederacji

Maria Wawrzyniak
2020/06/29 18:45

Microsoft częstuje natychmiastowym banem w grach z serii Forza Horizon oraz Forza Motorsport za używanie flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki.

Jak donosi serwis Windows Central, przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft kilka dni temu poinformowali za pośrednictwem oficjalnego profilu Forza Support na Twitterze o pewnej zmianie, która w momencie wywołała burzliwą dyskusję między graczami w komentarzach. Okazuje się bowiem, że od teraz używanie w grach z serii Forza Horizon oraz Forza Motorsport flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki jako ozdoby dla swojego pojazdu poskutkuje natychmiastowym banem. Jako powód podjęcia takiej decyzji firma podała walkę z rasizmem oraz próbę sprawienia, aby wspomniane produkcje Microsoftu były miejscem przyjaznym dla wszystkich.

Wczytywanie ramki mediów.

Flaga Skonfederowanych Stanów Ameryki kontrowersje wzbudzała już od dawna, jednak dopiero teraz cała sytuacja wkroczyła na zupełnie inny poziom – obecnie jest bowiem używana głównie przez przedstawicieli oraz członków grup rasistowskich w USA i stała się po prostu symbolem nietolerancji rasowej. Jak zapewne większość z Was się domyśla, wyżej wspomniane banowanie za tę konkretną flagę ma również związek ze śmiercią George’a Floyda oraz masowymi protestami w Stanach.Gracze Forza Horizon i Motorsport banowani za używanie flagi Konfederacji

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Miczel
Gramowicz
05/07/2020 01:45

A co z tak legendarnym malowanie em jak General Lee z Dukes of hazard? Przecież bez tej flagi malowanie ma się nijak do filmowego/serialowego. I mamy problem - bo flaga jest użyta, ale nie jako symbol rasizmu, tylko do stworzenia wiernej repliki...

prostik
Gramowicz
01/07/2020 21:00
A co by się stało gdybym sobie przyozdobił samochód w sierp i młot na czerwonym tle - czyli flagę ideologii odpowiedzialnej za śmierć łącznie blisko 100 milionów ludzi? Też dostałbym bana? Czy może raczej otrzymałbym wirtualny order lenina? :)
dariuszp
Gramowicz
29/06/2020 19:40

Musicie zrozumieć że flaga konfederacji dla ludzi mieszkających w USA jest jak flaga flaga ze swastyką dla reszty świata. To było 5 lat jakiś głąbów którym zależało na niewolnictwie i przegrali. I zniknęli.

Ameryka to dziwny kraj.

wolff01
Gramowicz
29/06/2020 19:28

A ciekawe jak ktoś sobie pobrał customowego skina do samochodu od jakiegoś twórcy i gdzieś przemycona była taka flaga.