Kippo, aplikacja randkowa dla graczy, zebrała 2 miliony dolarów od inwestorów

LM
2020/05/30 13:20
2
1

Twórcy chcą stworzyć miejsce w którym gracze poczują się swobodnie ze swoim hobby i znajdą osoby o podobnych zainteresowaniach. Uda się?

Tym razem ciekawostka dla fanów elektronicznej rozrywki, którzy podświadomie sądzą, że ich hobby zepchnie ich na dalszy plan w relacjach damsko-męskich. Aplikacja randkowa przeznaczona przede wszystkim dla graczy – Kippo – zebrała 2 miliony dolarów finansowania od inwestorów, co oznacza, że wkrótce wpłynie na szersze wody aplikacji mobilnych.

Kippo, aplikacja randkowa dla graczy, zebrała 2 miliony dolarów od inwestorów

Twórcy Kippo chcą walczyć z niekorzystnymi stereotypami, które na przestrzeni ostatnich dekad obrosły wokół graczy i stworzyli narzędzie bezpośrednio dla nich. Na profilach użytkowników Kippo znajdziemy takie informacje jak: ulubione serie gier, przynależność do domów magii Hogwartu czy karty Pokemonów, co ułatwi nawiązanie kontaktu pomiędzy osobami, pomoże umówić się na wspólną grę, a ostatecznie nawiązać więź. Twórcy zakładają, że niezależnie od tego, czy użytkownicy zdecydują się na bezpośrednie spotkania, Kippo będzie miejscem, w którym gracze mają czuć się w pełni swobodnie ze swoim hobby i spotkają tam osoby o podobnych zainteresowaniach.

GramTV przedstawia:

Kippo dostępne jest obecnie na systemach iOS, a aplikacja na Androida jest w produkcji. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, na duże zainteresowanie aplikacją u przedstawicieli obu płci. Jak oceniacie ten pomysł, uda się?

Komentarze
2
Ray
Gramowicz
01/06/2020 13:30

Oj ciężko będzie. Ratio panów do pań w tym środowisku jest bardzo nierówne a nawet jeśli to łatwo mi wyobrazić sobie facetów którzy szukają gamerki, ale kobiet które szukają gamera to już ciężej o takie przypadki. Śmiem twierdzić że takie przypadki zdarzają się, ale dysproporcja będzie zbyt duża by coś z tego wyszło.

prostik
Gramowicz
30/05/2020 21:32

Skończy się dokładnie tak samo jak w przypadku tindera i innych "portali randkowych" :) nastąpi bardzo wyraźna dysproporcja użytkowników płci męskiej w stosunku do tych płci żeńskiej (tych pierwszych będzie znacznie więcej), co i tak nie przeszkodzi w zrealizowaniu się zasady pareto czyli 10% najlepszych (najprzystojniejszych, najbogatszych itp) samców będzie obracało 90% samic a cała reszta będzie się biła o ochłapy :) scenariusz przerabiany niezliczoną ilość razy a i tak znajdą się frajerzy myślący że może tym razem się jednak uda :) a właściciel apki będzie tylko liczył banknoty i "wyebane" na resztę :)