Pewne liceum w Toruniu postanowiło zorganizować dzień otwarty... w Minecrafcie

Maria Wawrzyniak
2020/05/10 15:00

Toruńskie liceum znalazło sposób na zorganizowanie dnia otwartego dla zainteresowanych nauką w szkole. Wydarzenie otrzymało nawet własny zwiastun!

Jak donosi serwis Eurogamer, IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu postanowiło zorganizować wirtualną wersję dnia otwartego… w Minecrafcie. Uczniowie wspólnie odtworzyli w grze budynek swojej szkoły razem z pobliskimi terenami, a wewnątrz wyznaczyli poszczególne, znane z rzeczywistości pomieszczenia szkoły razem z odpowiednim wyposażeniem (ławki, tablice, szafki, kwiaty itp.). Uczestnicy biorący udział w e-dniu otwartym w Minecrafcie mogą spotkać nawet postacie wzorowane na dyrektorce oraz nauczycielach szkoły. Pod tym adresem możecie nawet znaleźć zwiastun wydarzenia.Pewne liceum w Toruniu postanowiło zorganizować dzień otwarty... w MinecrafcieCo ciekawe, dla zwiedzających zostały zaplanowane atrakcje, w tym wycieczki z przewodnikiem czy pokaz fajerwerków. Wydarzenie odbędzie się 16 maja w godzinach 9:30 do 12:00, a wszyscy zainteresowani nauką w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu będą mogli porozmawiać z kadrą nauczycielską (oraz innymi uczniami) na serwerze na Discordzie. Można? Można!

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Ekonomik
Gramowicz
10/05/2020 17:58

Witam

Na podobny pomysł wpadli uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół nr 2 w Rypinie.... Spacer po szkole jest możliwy już od dnia 28 kwietnia 2020 roku. Wejście na serwer pod adresem IP S760402.CSRV.PL. A oto kilka statystyk 478 godzin pracy, przebyte kilometry 3,880.00, ilość bloków 2,1 miliarda .... Zapraszamy