Old World – konkurencja dla serii Civilization na pierwszym fragmencie z rozgrywki

Maria Wawrzyniak
2020/04/21 17:50

Na oficjalnym kanale serwisu IGN na YouTubie pojawił się jakiś czas temu pierwszy fragment rozgrywki z Old World – konkurenta serii Civilization.

Jakiś czas temu pisaliśmy o ogłoszeniu przybliżonej daty premiery Old World, które jeszcze tej wiosny (plany przewidują debiut przed rozpoczęciem lata, czyli przed końcem czerwca) zadebiutuje w fazie wczesnego dostępu na platformie Epic Games Store. Nad tytułem czuwa studio Mohawk Games, znane przede wszystkim z bardzo ciepło przyjętego Offworld Trading Company, które zostało założone przez głównego projektanta czwartej odsłony serii Civilization, Sorena Johnsona.

Old World ma przede wszystkim wprowadzić powiew świeżości do gatunku – w trakcie zabawy przejmiemy kontrolę nad całą dynastą, a nie nad pojedynczym władcą. Nasze sukcesy mierzyć będą Ambicje, czyli specjalne zadania generowane proceduralnie. Dzisiaj możemy nieco bliżej przyjrzeć się samej rozgrywce – na oficjalnym kanale serwisu IGN na YouTubie wylądował niedawno pierwszy zwiastun gameplayu, który znajdziecie powyżej. Zobaczcie sami!Old World – konkurencja dla serii Civilization na pierwszym fragmencie z rozgrywki

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
21/04/2020 22:35

O ile dynastie to nie jest chyba coś tak bardzo nowego, to już "pula punktów akcji" na ture jest dosyć interesujacym konceptem dla 4x.