News

CD Projekt przekazało do WOŚP 4 miliony złotych na walkę z epidemią COVID-19

LM, 25.03.2020 15:53 14

Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka postanowili wesprzeć walkę w SARS-CoV-2. Połowę sporej kwoty przekazała firma, a na drugą połowę zrzucili się członkowie zarządu i akcjonariusze.

Nawet jeśli studio CD Projekt RED swoimi grami dało nam wiele powodów, by zostać w domu, to ekipa postanowiła mocniej zaangażować się w walkę z epidemią koronawirusa. Zgodnie z najnowszym wpisem w mediach, grupa CD Projekt przekazała łącznie 4 miliony złotych na wsparcie działań mających na celu zwalczanie COVID-19. Połowa wspomnianej kwoty pochodzi bezpośrednio z budżetu CD Projekt SA, a na drugą połowę zrzucili się członkowie zarządu i akcjonariusze.

Przedstawiciele grupy od razu zastrzegli, że na walce z wirusem i zakupie sprzętu medycznego się nie znają, więc zebrane przez siebie środki przekazali na ręce fundacji organizującej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Więcej o akcji możecie dowiedzieć się pod tym adresem. Korzystając z okazji, włodarze CD Projektu zaapelowali o poważne potraktowanie panującej na świecie sytuacji i niewychodzenie z domu bez potrzeby.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze