Tech

Game Developers Conference 2020 oficjalnie odwołane i przełożone na okres letni

Maria Wawrzyniak, 29.02.2020 08:00 0

Krótko po tym, jak przedstawiciele firmy Amazon, Blizzard oraz Gearbox ogłosili rezygnację z udziału w wydarzeniu, sieć obiegła informacja o odwołaniu całej konferencji. Cóż.

Tegoroczna edycja wydarzenia Game Developers Conference została oficjalnie odwołana i przełożona na okres letni. Stosowna informacja pojawiła się na oficjalnej stronie eventu krótko po tym, jak Amazon, Blizzard oraz Gearbox kolejno powiadomili internautów o rezygnacji z konferencji. Pierwsza firma opublikowała ogłoszenie za pośrednictwem bloga na stronie AWS, gdzie przyznała, iż podjęta decyzja nie należała do łatwych i zapewniła, że nie jest ona równoznaczna z brakiem jakichkolwiek nowości, bowiem, jak głosi komunikat, Amazon wciąż ma sporo ciekawych rzeczy do ogłoszenia. Pozostałe dwie organizacje poinformowały o zmianie planów odnośnie GDC za pośrednictwem Twittera – Blizzard zaznaczył, że najważniejsze dla firmy jest zdrowie członków zespołów, po czym Gearbox zrobił dokładnie to samo.Źródło: gdconf.com

Krótko po tym na oficjalnej stronie Game Developers Conference pojawił się wpis pod tytułem Ważna informacja dotycząca GDC 2020, w którym organizatorzy poinformowali o anulowaniu wydarzenia i przełożeniu go na okres letni. Oczywiście, przyczyną podjęcia tej decyzji (i poprzednich w przypadku pozostałych firm) są obawy dotyczące zagrożenia spowodowanego przez COVID-19, czyli nieszczęsnego koronawirusa. Podkreślono jednak w wiadomości, że GDC odbędzie się latem, a przynajmniej takie są plany organizatorów. Jak ostatecznie będzie – czas pokaże.

COVID-19 jest znacznie poważniejszym problemem, niż spodziewał się tego cały świat. I chociaż na ten moment nie zarejestrowano przypadku zarażenia koronawirusem w naszym kraju, tak teoretycznie można uznać, że mamy już pierwszą ofiarę – Intel Extreme Masters. Rozgrywki e-sportowe odbędą się, jednak bez publiczności, bowiem wojewoda śląski oficjalnie zakazał udziału w wydarzeniu. Gdy jednak spojrzymy na cały świat, żniwa koronawirusa są już naprawdę potężne i napawają niemałym niepokojem.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!