News

Nintendo piętnuje przecieki o nowych Pokemonach i wskazuje winnych. Oficjalne stanowisko

LM, 11.02.2020 13:50 0

Firma z Kioto szybko namierzyła sprawcę listopadowych przecieków i wygląda na to, że jest zdecydowana podjąć drastyczne kroki.

Jeszcze w listopadzie w sieci zaczęły pojawiać się rozmaite przecieki związane z grami Pokemon Shield i Pokemon Sword. Dzięki nim fani mogli dowiedzieć się szczegółów nowej zawartości na długo, zanim Nintendo planowało ich o niej poinformować. Japońskie firmy odpowiedzialne za markę wydały oficjalne oświadczenie, które głosi:

Na początku listopada do sieci trafiło wiele zrzutów i zdjęć z gier Pokemon Sword i Pokemon Shield, które ujawniały nieogłoszone dotąd Pokemony. Zdjęcia te były ogólnodostępne w sieci i Nintendo, wraz z The Pokemon Company bardzo szybko zidentyfikowały osobę odpowiedzialną za te wycieki i podjęły odpowiednie kroki.

 

Za wycieki odpowiedzialny był redaktor portugalskiej strony FNintendo, który otrzymał wczesny dostęp do gry w celu przygotowania recenzji. Było to złamanie warunków współpracy i umowy o poufności zawartej pomiędzy firmą Nintendo i stroną FNintendo, w wyniku czego Nintendo nie będzie już dłużej współpracować z tym portalem.

 

Nintendo zawsze będzie chronić swoich wartości intelektualnych, jak i marek. Tego typu wycieki uderzają nie tylko w samo Nintendo, ale i w tysiące pracowników, którzy ciężko pracują nad dostarczeniem gry na rynek oraz w miliony fanów na całym świecie, którzy czekają na nowe informacje i niespodzianki.

 

Zaskakiwanie i dostarczanie graczom nowych doświadczeń zawsze było wspólnym celem Nintendo i The Pokemon Company. Zostaną podjęte wszelkie kroki, aby takie sytuacje nie zdarzały się w przyszłości przy kolejnych grach z serii Pokemon.

Cóż, zarówno przedstawicieli mediów, jak i twórców fanowskiej zawartości wiążą rozmaite umowy o poufności. W tym przypadku redaktor przywołanego serwisu może mówić o szczęściu, jeśli cała sprawa zakończy się jedynie na zerwaniu współpracy. Oczywiście pozostali producenci i wydawcy równie nieprzychylnie spoglądają na przecieki związane z ich planami, a te przecież pojawiają się w sieci niemal każdego dnia.

Pokemon Sword i Pokemon Shield zadebiutowały 15 listopada na Nintendo Switch.

https://www.youtube.com/watch?v=grO7u1R866o

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze