News

Plotka: Hideo Kojima prowadzi rozmowy z Konami na temat nowego Silent Hill

Maria Wawrzyniak, 09.12.2019 21:50 1

Czyżby to właśnie o ten horror chodziło? Najnowsze plotki sugerują, że nowe Silent Hill może kiedyś nadejść. Z naciskiem na kiedyś.

Po tym, jak bardzo ciepło przyjęte zostało PT stworzone przez Hideo Kojimę, fani byli oczywiście bardzo podekscytowani, co twórca legendarnej serii Metal Gear Solid mógłby wyczynić z serią Silent Hill. Gra o prawie takim samym tytule, tyle że z literą S na końcu, była jednym z najbardziej oczekiwanych projektów dekady – a później wszystko diabli wzięli, Kojima opuścił Konami, anulował Silent Hills i od 2012 roku nic w tym temacie się nie zmieniło. Aczkolwiek mogłoby już niedługo się zmienić – przynajmniej tak głoszą najnowsze przecieki, które zauważyli między innymi dziennikarze serwisu Game Rant.

Większość fanów już dawno porzuciła wszelkie nadzieje, jednak nowa plotka donosi, że Hideo Kojima rzekomo prowadzi z firmą Konami negocjacje dotyczące nowego Silent Hill. Wiadomość pochodzi od jednego z użytkowników serwisu Reddit – Sarkzt0001 przedstawił dowody jednemu z moderatorów, aczkolwiek nie są one stuprocentowym potwierdzeniem czegokolwiek. Stąd zalecamy potraktowanie tych wiadomości z odpowiednią dozą ostrożności i dystansu. Niemniej jednak, według wspomnianego użytkownika to właśnie dlatego z Kojima Productions miał odejść Kenichiro Imaizumi, długoletni współpracownik Hideo Kojimy, który nie zgodził się na współpracę z Konami i zdecydował się nie brać w tym udziału. Oprócz tego Kojima zdradził niedawno, że jego następną grą będzie horror, więc miałoby to całkiem sens. Cóż, nadzieja umiera ostatnia. Jeżeli cokolwiek się potwierdzi, według Sarkzt0001 mamy dostać zapowiedź w 2020 roku lub najwcześniej podczas tegorocznej edycji The Game Awards, czyli 12 grudnia.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze