News

Zawrotne wyniki Call of Duty: Mobile. Gra jest maszynką do zarabiania pieniędzy

pepsi, 05.12.2019 17:38 0

Call of Duty przez lata dzieliło i rządziło na rynku gier wideo, ustanawiając kolejne rekordy. Debiut na urządzeniach przenośnych również wypadł nad wyraz okazale.

Sensor Tower ujawniło najświeższe statystyki z Call of Duty: Mobile. Produkcja dopiero co ogłoszona grą roku na Androida została pobrana 172 miliony razy. Ta zawrotna liczba przełożyła się na wpływy do kasy wydawcy. Activision Blizzard tylko w listopadzie odnotowało przychody w wysokości 31 milionów dolarów, co po zsumowaniu z 55 milionami z pierwszego miesiąca daje przeszło 85 milionów dolarów.

Call of Duty: Mobile dostępne jest nie tylko na wspomnianym wcześniej Androidzie, ale również na urządzeniach z systemem iOS – i to właśnie na App Store gra zarobiła zdecydowanie więcej, bo aż 51 milionów dolarów, co stanowi 59,2 proc. udziału w całym wyniku. Sprzedaż na Google Play wygenerowała ponad 35 milionów dolarów (40,7 proc.). 

Przez pierwsze dwa miesiące spośród shooterów na iOS lepiej poradziło sobie tylko Fortnite (66 milionów dolarów przychodu), zaś inny wielki hit tego segmentu, PUBG Mobile, na tle strzelanki Activision wypada wręcz blado (10 milionów).

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze