News

Metroidvania Dead Cells otrzyma pierwsze płatne DLC – The Bad Seed

LM, 05.12.2019 12:44 0

Pakiet dodatkowej zawartości ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Deweloperzy ze studia Motion Twin pokusili się o oficjalną zapowiedź pierwszego płatnego DLC do wydanej w 2018 roku platformowej gry akcji zatytułowanej Dead Cells. Pakiet trafi na rynek pod nazwą The Bad Seed, by zaoferować fanom tytułu kilka kuszących nowinek – twórcy przygotowali dwa nowe biomy: The Swamp i The Arboretum, a w nich nowych przeciwników, a także dodatkowego bossa. Jednocześnie metroidvania zostanie wzbogacona o nowe elementy wyposażenia, wśród których zdecydowanie wyróżnia się wielka kosa, która zajmie dwa sloty w ekwipunku protagonisty. Całość wyceniono na 5 dolarów (ok. 20 PLN), a datę premiery The Bad Seed zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku dla PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Cóż, osobiście obstawiałem, że Motion Twin nieco wcześniej postanowi lekko podreperować swój budżet, ale pewne było, że w którymś momencie pojawi się płatna popremierowa zawartość. Twórcy zaznaczyli, że w 2020 roku zamierzają równie aktywnie wspierać Dead Cells darmowymi aktualizacjami co w mijającym już 2019 roku, ale potrzebują zastrzyku gotówki na zabezpieczenie swoich planów. Fanów tytułu raczej namawiać nie trzeba, szczególnie że niezwykle udane Dead Cells już po premierze doczekało się ogromu darmowej zawartości, a kolejne nowinki wciąż przed nami.

Dead Cells zadebiutowało w 2018 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a później zostało wydane także na mobilkach z systemem iOS. W 2020 roku gra trafi także na Androida. Jeśli szukaliście dobrej platformówki z elementami roguelike, to już nie musicie – dzieło Motion Twin dla przeszło setki recenzji może się pochwalić średnią ocen na poziomie 86 punktów na Metacritic.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=SBtfG1R8_OY&feature=emb_title

Kup grę Dead Cells na PC w sklepie Sferis.pl.

najnowsze