News

Internet spekuluje, ile pieniędzy włożono w zmianę wyglądu filmowego Sonica

Maria Wawrzyniak, 19.11.2019 17:27 3

Jeden serwis podaje, że około pięć milionów, a inny twierdzi, że siedem razy więcej. Jedno jest pewne – więcej, niż mniej.

Dokładnie tydzień temu wytwórnia Paramount Pictures opublikowała nowy zwiastun filmu Sonic the Hedgehog, który zaprezentował odświeżony wygląd tytułowego jeża. Wszystko przez materiał, który pojawił się przeszło pół roku temu, praktycznie od razu wzbudzając kontrowersje wśród miłośników Sonica, który wyglądał wówczas – delikatnie rzecz ujmując – bardzo źle. Bohater kompletnie nie pasował do swojego pierwowzoru, który znamy z gier czy innych animacji. Zmiana wyszła na dobre, nowa wersja jeża spotkała się ze znacznie lepszym, pozytywnym przyjęciem. Równocześnie sporo osób zaczęło się zastanawiać, ile pieniędzy na tę zmianę wydano.Nie da się ukryć, że jest znacznie lepiej.

Serwis IndieWire zapytał o to swojego informatora, który podobno jest blisko filmu i uzyskał odpowiedź, według której twórcy wydali na to pięć milionów dolarów. Źródło oprócz tego podaje, że w momencie wyposzczenia pierwszego zwiastuna film nie posiadał nawet wszystkich efektów wizualnych, ponieważ znajdował się na wczesnym etapie montażu. Dzięki temu dokonanie zmian w projekcie głównego bohatera miało rzekomo nie być skandalicznie drogie. Co innego twierdzi użytkownik o nazwie TRAFON, który opublikował na swoim Twitterze wpis, gdzie poinformował, że redesign Sonica kosztował siedem razy więcej, czyli 35 milionów dolarów. To z kolei miało spowodować zwiększenie budżetu obrazu z 90 do 125 milionów, aczkolwiek musimy pamiętać, że zarówno informacje przekazane przez serwis IndieWire, jak i te od użytkownika TRAFONA nie są oficjalnym potwierdzeniem prosto od wytwórni – należy je traktować jako plotkę. Co nie zmienia faktu, że to na pewno nie były małe pieniądze.

Przypomnijmy, że film Sonic the Hedgehog pojawi się w kinach na przyszłe Walentynki, czyli 14 lutego 2020 rokuW Polsce zadebiutuje dwa tygodnie później, czyli 28 lutego. Reżyserią zajął się Jeff Fowler, zaś scenariusz napisali Patrick Casey, Oren Uziel i Josh Miller.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze